В Україні з 1 січня набула чинності нова система оплати праці держслужбовців, а вакансій держслужби поменшало майже на 20 тис. При цьому скорочення стосується саме порожніх вакансій, які роками "висять" у держорганах. Посади та оклади працюючих чиновників від цього можуть суттєво змінитись.
Про це розповів міністр Кабінету міністрів України Олег Немчінов в ефірі телемарафону.
Ініціатива, як передбачається, дозволить заощадити близько 8 млрд грн бюджетних коштів, що підуть на потреби оборони.
"В Україні до скорочення цих умовних майже 20 тис., за даними за третій квартал 2023 року, було близько 32-33 тис. вакансій. Навіщо вони трималися в органах? Щоб утримувати фонд, яким компенсувати мізерні зарплати. І завжди вважалося, що у нас роздуті штати. Ніхто не намагається порівняти штат міністерства в Україні зі штатом міністерства в звичайній країні ЄС і здивуватися, наскільки у нас маленькі штати", – зазначив Немчінов.
Проте він визнав, що кадрова проблема у держорганах існує. "Коли роками не заповнюються вакансії, щоб мати фонд оплати праці, щоб платити мінімалку людям... Вони висять роками. Зараз, коли структура оплати праці зміниться і буде гідний посадовий оклад, який залежить від виконання обов'язків, уже не буде потреби в так званих роздутих штатах", – пояснив міністр.
Він також уточнив, що законопроєкт про нову систему оплати праці чиновників наразі все ще не ухвалено. Але нові правила все ж довелося запровадити "обхідним шляхом". "Оскільки держава потребує оптимізації видатків, норми були імплементовані Міністерством фінансів для закону про держбюджет на 2024 рі ", – розповів Немчінов.
За його словами, в Україні змінюється сама суть системи оплати праці для чиновників. Раніше вони мали мізерний посадовий оклад, а решту отримували в якості надбавок. "Наприклад, у місцевих держадміністраціях, щоб виплатити хоча б мінімальну зарплату, були так звані премії та надбавки, вони становили по 300-400% до посадового окладу", – розповів Немчінов.
Тепер надбавки будуть обмежені. Наприклад, за вислугу років можна буде додавати до окладу не більше 30%. Таке саме обмеження виставляється для премій.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
16-01-2024, 10:41
0
1 749