Рух вантажівок через пункти пропуску "Сірет" та "Вікову-де-Сус" заблокований.
Про це
повідомляє Держприкордонслужба, передає molbuk.ua
Близько 12.00 фермери сьогодні, 15 січня, поновили блокування руху вантажних автомобілів на напрямку пункту пропуску "Сірет", який знаходиться навпроти українського пункту пропуску "Порубне".
Також почалося блокування румунського пункту пропуску "Вікову-де-Сус", що навпроти українського – "Красноїльськ".
Інші види транспорту, а також пішоходи в обох пунктах пропуску оформлюються встановленим порядком як на в’їзд, так і виїзд з України.
Що було раніше:
Пункт пропуску “Порубне-Сірет” впродовж 13, 14 січня
блокували двічі на нетривалий період. 13 січня блокування тривало орієнтовно з 17.00 до 22.00, 14 січня блокування
тривало з 14.00 до 23.00.
З боку Румунії протестувальники перешкоджали руху вантажівок на в’їзд в Україну. В’їзд із боку України до Румунії не був перекритий. Автобусний та піший перехід здійснювався у звичному режимі.
Протести фермерів та перевізників у Румунії тривають із 11 січня. Протестувальники продовжують блокувати дороги Бухареста, а також в’їзди до інших великих міст.
Що хочуть протестувальники:
Протестувальники
заявили, що пред'явили прем'єр-міністру список із 40 вимог.
Це, зокрема, можливість отримувати бензин і дизель безкоштовно. Також щоб вантажівки не зважувалися та перевізники не були зобов’язані мати GPS.
Представники уряду були приголомшені вимогами, які вони назвали абсурдними, а після трьох годин обговорень прем'єр-міністр Чолаку розлютився та покинув залу після того, як один із лідерів протестувальників погрожував йому.
"Ви побачите, що станеться, якщо ви не дасте нам те, що ми хочемо, ви знову покличете нас сюди через дві години", — нібито сказав він. Чолаку відповів: "Я не працюю з погрозами" і покинув переговори, залишивши протестувальників із генеральним секретарем уряду Маріаном Неацу.
Після переговорів у Міністерстві сільського господарства фермери підписали протокол із міністром Флоріном Барбу, яким він зобов’язується вирішити низку претензій.
Під час обговорення з міністром сільського господарства Флоріном Барбу протестувальники також вимагали, щоб зерно з України більше не надходило до Румунії. Вони також попросили, щоб румунські компанії були акредитовані для транспортування пшениці з України.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
15-01-2024, 13:50
0
2 118