RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » новини » «Я чув, як він кричав, а далі затих». Боєць чернівецького підрозділу сам зміг відбити атаку окупантів


Воїну з позивним "Ярік" 41 рік, він боєць 8 окремого гірсько-штурмового батальйону 10 окремої гірсько-штурмової бригади. Він служить ще з 2017 року. 11 грудня 2023 року Ярік зі своїм товаришем Тарасом виконували бойове завдання на позиції. Близько восьмої ранку взвод росіян за підтримки трьох БМП (бойова машина піхоти – авт.) розпочав штурм їхніх позицій.



"Я знав, що самі ми довго не протримаємося, тому моїм завданням було довго їх притлумлювати, доки підмога не надійшла. У якийсь момент я почув російську мову за 20-30 метрів від себе й зрозумів, що нас обійшли", – згадує Ярік.

Воїн каже, що в такі моменти дуже важливо діяти рішуче і не панікувати.

"Я знав, що часу дуже мало, тому вирішив відійти трохи далі, до бліндажа – там була набагато вигідніша позиція. У цей момент біля мене почали падати гранати – ворог готувався заходити в окопи. Між вибухами мені вдалося вловити момент й кинути свою гранату у бік ворога. Вибух. Пролунали крики, мабуть, когось-таки зачепило. Поки вони перелякалися й припали до землі, вирішив перебігти до бліндажа. Поки перебігаю, тихенько гукаю Тараса, а у відповідь – тиша. Кличу знову і знову – нічого. Усвідомлю, що, напевне, сталося найстрашніше, – каже військовий. – Прикинув, що в запасі маю хвилину-дві, тож вирішив перевірити набої. Помацав кишені та підсумки – знайшлося чотири магазини й одна граната. Можна сказати, був на межі. Проте в якийсь момент згадав свою дружину, дітей – і мене ніби струмом ударило. У цей момент я просто відмовився помирати у цьому бліндажі, – розповідає Ярік. – Через кілька хвилин почув метушню біля входу до "коридорів": вони почали їх прострілювати. Між пострілами чув, як рашисти доповідають своєму начальству про обстановку й про те, що я тут тільки один".



Воїн каже, що росіяни намагалися закидати його гранатами.

"Після трьох невдало закинутих гранат вони зрозуміли, що з цього нічого не вийде і тканину треба відсувати руками. Зовсім поряд почув москальську мову: "Я пошёл, прикройте". Після них я тихенько вийняв чеку з гранати й став чекати за кутом проходу. Ворог просунув автомат усередину й почав прострілювати прохід. У цей я момент кинув гранату прямо під нього. Через постріли москаль не почув падіння гранати. Коротка пауза й пролунав вибух. Я чув, як він кричав щось про ноги, але через кілька хвилин затих", – провадить Ярік.

"Наскільки я зрозумів, це був їхній командир, бо після гранати москалі перелякалися й почали питати по рації, що їм далі робити. З голосів прикинув, що їх залишилося близько п’яти. Став чекати. Ще через кілька хвилин знову почув якесь шурхотіння біля входу: знову пробують зайти, подумалося. Я заліг на землю й націлився у прохід. Противник відкрив рукою шторку – і я випустив у нього чергу. Рашист з хрипом впав", – каже воїн.

Далі Ярік висунувся з бліндажа ближче до траншеї.

"Вискочив з-за кута й зробив декілька пострілів. Не пощастило – ні по кому не влучив. Росіяни відкрили вогонь у відповідь. Дочекався перезаряджання й заловив їх на цьому – акуратно виглянув із-за рогу й зробив коротку чергу. Краєм ока помітив, що поранив когось. У цей момент мені прямо під ноги прилітає граната. Я встиг застрибнути назад у "коридори", і граната мене не зачепила. У цей момент я почув здалеку мотор БМП – і всередині все похололо. Гранатомет далеко, не в бліндажі", – розповідає Ярік.

Та, як виявилося, БМП приїхала евакуювати тих москалів, що вижили. Ворог так і залишив там аптечки, магазини, кілька автоматів.

"Я кинувся до гранатомета й трохи "понакидав" їм у дорогу. Саме тоді й підійшла підмога – вісім наших, – говорить військовий. – Почали просуватися вперед. По нас тоді все летіло: і кулемет Калашникова працював, і гранатометом "лупили", наче й пара мін прилетіла. Слава Богу, пронесло. У якийсь момент москалі не витримали й просто почали тікати, але по рації сказали, що один ворог залишився на позиції. Ми акуратно підійшли до нього, тримаючи на мушці, і наказали лягти на землю. Підійшов ближче, а то виявився мій побратим Тарас!".

"Я тоді щасливий був, як дитина, – згадує Ярік. – Ми обійнялися. Під час бою біля нього впала граната і сильно контузила його. Тарас втратив орієнтацію, але якось доповз до позиції наших сусідів, після чого втратив свідомість".

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
14-01-2024, 09:57
Коментарів 0 Переглядів 42 415

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.