Верховна Рада повертає на доопрацювання уряду законопроєкт щодо вдосконалення процесу мобілізації.
Про це
повідомив голова фракції "Слуга народу" у Верховній раді Давид Арахамія у Telegram.
"За результатами закритої наради законопроект повертається ініціатору", - зазначив Арахамія.
Він розповів, що відбулася закрита нарада з військовим командуванням і засідання Погоджувальної ради в закритому режимі.
"Були присутні головнокомандувач Залужний, начальник Генерального штабу Шаптала, міністр оборони Умєров, керівництво Верховної Ради, голови фракцій та комітетів. Головне питання — законопроєкт №10378 щодо вдосконалення мобілізації, військового обліку та проходження військової служби", — повідомив Арахамія.
Нардеп зазначив, що було багато дискусій:
"Ми розуміємо запит військового командування і готові йти назустріч. Але не всі норми можуть бути підтримані. Якісь положення прямо порушують права людини, якісь не є оптимально сформульовані. Про це відкрито сказали військовому командуванню. За результатами наради законопроєкт повертається ініціатору. Одночасно передаємо пропозиції, напрацьовані на комітеті та у робочих групах", - поінформував Арахамія.
Що відомо:
25 грудня стало відомо, що Кабмін вніс до Верховної Ради законопроєкт "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби" №10378, у якому регулюються питання щодо відстрочки від призову на військову службу, у тому числі людей з інвалідністю.
Уряд пропонує парламентарям накласти низку обмежень на тих громадян, які не виконали обов’язки щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації, для порушників правил військового обліку та законодавства про оборону підвищити штрафи, а за відмову проходити медогляд позбавляти волі так само, як за ухилення від мобілізації.
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що деякі норми законопроєкту про мобілізацію можуть суперечити Конституції.
Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк в ефірі телемарафону заявив, що законопроєкт про мобілізацію буде виноситися на голосування Верховної Ради лише після обговорення та внесення змін.
8 січня Комітет Верховної Ради з питань антикорупційної політики на засіданні визнав урядовий законопроект про мобілізацію таким, що містить корупційні ризики.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
11-01-2024, 13:41
0
1 255