Вранці, коли дзвонить будильник, дуже хочеться натиснути кнопку і перевести його ще на 10-15 хвилин і доспати, доглянути сон або просто ще трохи подрімати під теплою ковдрою. Але це робити не слід.
Чому вранці не потрібно вимикати будильник, щоб доспати, розповідає лікар Юрій Габорцець в
Instagram
Чи варто перекладати будильник
За словами фахівця, коли дзвонить будильник і ви робите якісь рухи, щоб його вимкнути – ви вже включили свій організм, почали працювати певні гормони.
"Не варто вимикати, тому що він вас уже розбудив. Вже пішов адреналін, кортизол, серце почало битися сильніше, тиск піднявся. Ви вимкнули й лежите або 5 або 10 хвилин, або пів години, подумки вже готуєтеся, все прокручується в голові й користі не буде", - каже лікар.
А якщо вимикати на автоматі
Якщо це робити на автоматі, пробудження йде від сигналу все одно, треба ставити його в інший кінець кімнати й поки ви дійдете, то сон пройде, або щоб будильник збільшував гучність за хвилину.
Також можна придбати недорогий фітнес-браслет, який відстежує фази сну. Це дозволить налаштувати будильник так, щоб прокидатись у неглибокій фазі сну.
Якщо хтось із домашніх встає раніше, попросіть відчиняти вам вікно – холодне повітря бадьорить.
"Виробіть внутрішній будильник, вставайте в один і той же час, і тоді через 5 хвилин прокидатиметеся автоматом. Не забудьте вранці обійняти рідних і сказати, як їх цінуєте", - додав Юрій Габорець.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
9-01-2024, 01:56
0
1 469