Вчені відкрили новий вид динозаврів, що жили 66 мільйонів років тому. Але проводити нові розкопки для цього не знадобилося. Дослідники просто проаналізували викопні рештки, які давно були в руках науки.
Згідно зі звітом, опублікованим у журналі
Fossil Studies, новий аналіз скам’янілих зразків показує, що вони не належали молодим особинам виду Тиранозавр Рекс, як помилково вважалося раніше. Насправді це рештки дорослих особин іншого виду – значно меншого за Т-Рекса, проте спритнішого.
Зазначається, що наукові суперечки щодо видової приналежності цих скам’янілостей велися вже багато десятиліть від того, як в американському штаті Монтана у 1942 році був знайдений перший повний череп. Частина дослідників вважали, що це був окремий вид Nanotyrannus lancensis – менший та тендітніший родич Т-Рекса, тоді як інші наполягали, що це рештки звичайного дитинчати Т-Рекса.
Як пояснили автори нового дослідження, вони намагалися змоделювати, як тварина, якій належать ці рештки, могла б вирости у дорослого Т-Рекса. І моделювання давало неправдоподібні темпи набору маси, що зрештою поклало край теорії про приналежність решток молодій особині Т-Рекса.
За словами дослідників, їхнє моделювання показало, що ця тварина могла б мати щонайбільше 900-1500 кілограмів маси при довжині тіла близько п’яти метрів. Тоді як дорослий Т-Рекс важив близько 8 000 кілограмів при довжині тіла близько дев’яти метрів.
Крім того, детальне порівняння цих скам’янілостей з іншими рештками, однозначно ідентифікованими як молодняк Т-Рекса, виявило помітну різницю між ними. Спірний зразок не мав "дуже характерних" рис, які були у молодняка Т-Рекса. Зокрема виявлено істотну різницю у кінцівках – у Т-Рексів вони важчі, товстіші та коротші.
"Це насправді зовсім інша тварина – маленька, швидка, спритна. Т-Рекс покладався на розмір і силу, але ця тварина покладалася на швидкість", – кажуть науковці, але визнають, що ймовірно, це є близькі видові родичі.
"Нещодавно здавалося, що ми нарешті вирішили цю проблему, і це був молодий Т-Рекс. Я сам дуже скептично ставився до Nanotyrannus приблизно до шести років тому, коли уважно подивився на скам’янілості і з подивом усвідомив, що всі ці роки ми помилялися", – розповів один з авторів дослідження.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
7-01-2024, 01:00
0
1 042