У Чернівецькій області зареєстрували випадок підозри на правець. Наразі хворого госпіталізували до лікарні, де він отримує необхідну меддопомогу.
Про це
повідомляє Чернівецький обласний центр контролю та профілактики хвороб, передає molbuk.ua
Випадок підозри на правець зареєстрували у Чернівецькій області у 45-річного чоловіка. Він звернувся зі скаргами на гнійну рану стопи, далі у нього з'явились тризм м'язів обличчя, напруження м'язів шиї, плечового поясу та потилиці.
Наразі він перебуває у лікарні, де отримує необхідну допомогу. Зокрема, постраждалому введено протиправцевий імуноглобулін.
Також встановлено, що впродовж останніх 10 років щеплення від правця чоловік не отримував. Наразі фахівці Чернівецького обласного центру контролю та профілактики хвороб проводять епідеміологічне розслідування.
Що треба знати про правець
Правець не передається від людини до людини - лише внаслідок травмування, коли пошкоджуються шкіра та слизові оболонки, оскільки у рану можуть потрапити спори збудника. Лікування повинно починатися відразу.
Правець може призвести до серйозних ускладнень і навіть смерті. Перші симптоми правця можуть з’явитися протягом 5–21 дня після інфікування. Це м’язові судоми, інфікованій людині стає дедалі важче ковтати, далі розвивається головний біль, лихоманка та надмірне потовиділення. У разі підозри на інфікування чи появи симптомів негайно зверніться до лікаря. Ризики смерті від правця високі — від 10% до 70% залежно від своєчасного лікування, віку та стану здоров’я.
Єдиний надійний спосіб захиститися від правця — вакцинація. Щеплення проти правця, дифтерії та кашлюка за Календарем щеплень проводять за графіком у 2, 4, 6 та 18 місяців. Ревакцинація у 6 років та 16 років. З 26 років планова ревакцинація для дорослих обов’язкова кожні 10 років.
Наразі країна забезпечена безоплатною вакциною: 294 800 доз вакцини АКДП, 388 900 — АДПм та 124 500 — АДП.
Чернівецька область забезпечена вакцинами проти дифтерії та правцю.Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
5-01-2024, 17:20
0
3 313