* На правах реклами
Завжди мріяли про власну кав'ярню, де аромат свіжозвареної кави змішується з гомоном задоволених відвідувачів? Чернівці, місто з багатою культурою та історією, ідеальне для реалізації вашої мрії. Створення кав'ярні тут може стати успішним і прибутковим бізнесом.
Що потрібно для відкриття кав'ярні
Перш ніж ви зможете відчути смак кави у власній кав'ярні, потрібно пройти через декілька важливих етапів підготовки. Серед них:
- Відкриття ФОП. Станьте офіційним підприємцем. Для кав’ярні найкраще обрати ФОП 2 групи оподаткування. Це надасть вам податкові переваги, спростить адміністративні процеси і при цьому дозволить мати достатній ліміт доходу та наймати працівників.
- Орендуйте приміщення. Вибір ідеального місця для вашої кав'ярні – це половина успіху, якщо не більше. Врахуйте фактори, як-от прохідність, цільова аудиторія та конкуренти поруч. Стосовно конкурентів… Є хибна думка, що відкривати кав’ярню потрібно там, де їх немає. Зачасту, кав’ярень там тому й немає, що низький попит. Намагайтесь відкриватись там, де люди звикли пити каву – біля туристичних місць, біля навчальних закладів і офісних приміщень. В таких місцях клієнтів вистачить на всіх.
- Зробіть ремонт. Ремонт та дизайн інтер'єру мають відображати концепцію вашої кав'ярні. Важливо створити простір, який буде комфортним і привабливим для ваших гостей.
- Отримайте необхідні дозволи. Оскільки ви будете займатись торгівлею їжею та напоями, потрібно отримати ряд дозволів. Вони включають дозволи від санітарно-епідеміологічної служби, пожежної інспекції та, можливо, дозволи на реалізацію алкогольних напоїв.
- Найміть і навчіть персонал. Якщо ви не хочете варити каву самостійно, підбір правильної команди є другим важливим фактором успіху, після локації. Важливо знайти працівників, які розділяють вашу пристрасть до якісного обслуговування, а також здатні навчитись варити смачну каву.
- Знайдіть постачальників. Перш за все, вам потрібна кава, вода, молоко, цукор, стакани. Крім цього, не завадять хот-доги, сендвічі, десерти. Все це має бути якісним і смачним, тому корисно буде перевірити не одного постачальника.
Як приймати оплати
Фізична особа-підприємець, яка продає виключно фізичним особам, може працювати без рахунку у банку. Але тоді ви зможете приймати оплату лише готівкою. Що, в свою чергу, не зручно для клієнтів. Тому потрібно подбати про відкриття рахунку у банку.
Якщо ви оберете, наприклад, рахунок ФОП у Raiffeisen Bank, то тут відкрити рахунок можна як онлайн, так і у відділенні.
Після того, як ви відкриєте сам рахунок, потрібно підключити еквайринг, тобто функцію оплати карткою. Для кав’ярень доступні три варіанти:
- торговий термінал. Ви орендуєте звичайний термінал у банку, платите за його оренду, а також комісію з кожного платежу.
- програмний термінал. Це встановлення спеціальної програми на телефон на операційній системі Android. Клієнт прикладає свою картку або смартфон до вашого телефона і оплата проходить. За оренду терміналу платити не потрібно, лише комісія.
- оплата через QR-код. Це сучасний та зручний спосіб оплати, який дозволяє клієнтам швидко сканувати код та здійснювати платіж за допомогою смартфона. Тут за користування також лише комісія.