RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » новини » Стали головними «ліхтарниками»: історія акторів, які втілюють гарну традицію у Чернівцях



Подружжя акторів Іван та Інна Данілін кілька років поспіль щосуботи одягаються у старовинні костюми, беруть драбину і йдуть запалювати ліхтар на вулиці Кобилянської (колись Панській – авт.). Вони – головні "ліхтарники" Чернівців. Іван та Інна зізнаються, що їм ця традиція теж до душі.

Запалювання ліхтаря – це ще одна родзинка міста, яка подобається і чернівчанам, і туристам, пише molbuk.ua 

У Чернівцях вирішили запровадити таку традицію після того, як ковалі зробили у подарунок місту кований ліхтар. Основну частину дійства "Запалювання ліхтаря на вулиці Панській" розробив актор та режисер Іван Данілін. 
 
"Запалювання ліхтаря – це ініціатива мерії, яку хотіли започаткувати як традицію. Нам запропонували ідею: щосуботи ліхтарники запалювали кований ліхтар на початку вулиці Кобилянської. Ми кілька років поспіль організовували День міста, багато читали про Чернівці, щоб показувати найцікавіші традиції міста, тож погодилися впровадити ще одну чернівецьку традицію", – розповідає Інна Даніліна.

Актори вигадали, яким має бути вихід ліхтарників, підібрали костюми.  



"Спочатку почитали, хто такі ліхтарники, як відбувалося запалювання ліхтаря. Потім створили текст й записали фонограму. Трохи вагалися з Іваном, бо розуміли: щосуботи треба бути в Чернівцях, щоб запалити ліхтар. Але потім подумали, що у нас є трупа, тож зможемо одне одного підміняти", – зазначає Інна.
 
Перший вихід ліхтарників був за Іваном Даніліним та Русланом Ілікою. Вони тривалий час робили це разом. Інна долучилася до цього дійства згодом. 

"Спершу було двоє ліхтарників, вони репетирували свої рухи. Та якось Руслан не зміг прийти, і тоді Іван запропонував мені це зробити. Така пропозиція була трохи несподіваною для мене, але все вийшло добре. Отож з травня 2021 року ми разом з Іваном запалюємо ліхтар на Панській, уже звикли це робити разом", – зізнається Інна Даніліна. 

Актори спеціально підібрали костюми для ліхтарників. 

"Костюми з нашої акторської костюмерної. Капелюшки для ліхтарників Іван знайшов на секондхенді. Ми переодягаємося у Центральному палаці культури, що на Театральній площі, а в міській раді, у кабінеті на першому поверсі, зберігаємо драбину ліхтарника. Перед процесом запалювання виходимо, і щойно зазвучить музика – вирушаємо до ліхтаря. Коли переходимо дорогу на Центральній площі, Іван усім водіям кланяється, знімає капелюха, махає. Всередині ліхтаря є невеличка свічка, яку ми запалюємо довгим сірником. Потім загоряється лампочка, коли з’являється світло на усій вулиці Кобилянської", – розказує Інна.

Із запалюванням ліхтаря пов’язано багато кумедних історій.

"Звукооператор, який вмикає нам фонограму, паралельно у цей момент дзвонить у "Міськсвітло", щоб ввімкнули вуличне освітлення, коли запалюємо сірник у ліхтарі. І з цим у нас були пов’язані різні кумедні історії. Було таке, що приходили до ратуші, а ліхтар уже світив. Пам’ятаю, що ліхтар запалили сірником, а вуличне освітлення довго не вмикалося. Спалили один сірник, другий... Був ще один випадок, коли сірник лишень дістали, навіть не донесли до ліхтаря, а світло вже ввімкнули. Але ми актори, тож з усіх цих кумедних ситуацій вміємо викрутитися. Люди ж зазвичай усе це сприймають позитивно. І саме через позитивні емоції нам дуже подобається це робити. Дехто навіть спеціально щосуботи приходить на запалювання ліхтаря. Туристам зі Львова така традиція сподобалася і вони жалкували, що у них такого немає", - продовжує Інна.
  
Минулого року взимку від запалювання ліхтаря відмовилися. Зробили це через те, що у місті почалися відключення електрики. Відновили її у травні. Актори зізнаються, що їм не вистачало цього дійства, тож були втішені, коли знову почали запалювати ліхтар на Панській.
 
"Дуже багато людей збирається влітку. Запалюємо ліхтар о 21.00, взимку раніше – приблизно о 16.30. Після цього з нами просять сфотографуватися, дітям дозволяємо вилізти на драбину ліхтарника. Мені така робота не набридає, бо отримую позитивні емоції. Для нас запалювання ліхтаря – то вже свого роду наш бренд. Усе це відбувається легко, невимушено. Ми щосуботи завжди на репетиції, тому для нас робота "ліхтарників" не проблема, тож будемо і далі запалювати ліхтар на вулиці Панській", – каже Інна Даніліна.
1-01-2024, 12:43
Коментарів 0 Переглядів 1 819


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.