У Чернівцях вже перейменували близько ста вулиць, а планують ще понад 200. "МБ" продовжує рубрику про тих, на честь кого в місті називають вулиці та провулки.
Читайте також: Молодий офіцер з Чернівців та київська княгиня: на честь кого називають вулиці містаВулиця Леона Копельмана (стара назва – вулиця Лізи Чайкіної)Леон Копельман – художник, графік, живописець. Народився у Вовчинці (нині Старий Вовчинець, – авт.) у 1904 році. Після закінчення єврейської школи у Чернівцях вступив до Академії мистецтв у Флоренції. Після закінчення академії повернувся на батьківщину, де й прожив усе життя. Працював у галузі станкової, промислової, книжкової графіки, малярства та реклами. Також створював гравюри на дереві та металі, портрети, пейзажі тощо. Також займався промисловою графікою, створюючи рекламну продукцію для підприємств, афіші, етикетки, екслібриси. Помер у Чернівцях у 1982 році.
Вулиця та провулок Рози Ауслендер (стара назва – вулиця та провулок Василя Кочубея)Роза Ауслендер – німецько-австрійська письменниця, поетеса. Народилася у Чернівцях у 1901 році. Дитинство провела на Буковині. Потім виїхала до США, де видавала свою газету та писала для німецькомовних часописів Америки. У 1926 році отримала американське громадянство, але через п’ять років повернулася до Чернівців, щоб доглядати за хворою матір’ю. З приходом німецьких військ потрапила до гетто, але вижила. Після закінчення війни повернулася до США. Згодом переїхала до Німеччини. Її спадщину складають понад 20 книг віршів, які перекладені на більшість європейських мов. Нагороджена премією Гейне, Великим німецьким хрестом Орден "За заслуги перед Федеративною Республікою Німеччина". Після 1978 страждала важким артритом, не могла сама писати, тому надиктовувала свої вірші. Померла у Дюссельдорфі в 1988 році.
Вулиця Європейського Союзу (стара назва – вулиця 29 березня)Європейський Союз – економічний та політичний союз, що об’єднує 27 країн Європи. Найважливішими інституціями ЄС є: Європейська комісія, Рада Європейського Союзу, Європейська рада, Суд Європейського Союзу, Європейський центральний банк і Європейський парламент, який обирається кожні п’ять років громадянами Євросоюзу. Євросоюз має власну грошову одиницю – євро, якою наразі користуються 19 держав-членів. Станом на 2020 рік населення Євросоюзу становило 447 мільйонів осіб. Членство в ЄС є стратегічною метою України, це записано в конституції. 23 червня 2022 року на саміті ЄС Україна офіційно отримала статус кандидата на вступ до ЄС.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
23-12-2023, 16:53
0
3 164