Минулої суботи у молодіжному кафе в центрі містечка Вижниця було людно й весело: творча молодь та поціновувачі таланту 29-річної місцевої художниці Тетяни Глядченко прийшли поділити її радість з нагоди першої персональної виставки. Подивувала й локація. Як зауважила авторка виставки, прагнула до того, щоб мистецтво йшло до молоді.
Прийшли ж студенти місцевого коледжу декоративно-прикладного мистецтва імені В.Шкрібляка, вихованці художньої школи та учні художниці, адже вона вчить малярства три гуртки дітей у будинку дитячої і юнацької творчості. Звісно, було й багато дорослих, адже Вижниця – містечко невелике, тож тут добре знають творчість пані Тетяни, пише molbuk.ua
Малювати любила змалечку
Перша персональна виставка – це 34 картини, тобто зібрання кращих робіт молодої художниці. Тематика – природа Карпат і дитячі портрети. Виписані з творчим запалом, фантазією й своїм дивосвітом, а не фотографічним способом. Уміле поєднання світла й тіней, виразних сюжетних ліній і вдалих композицій – разом усе це налаштовує глядача до емоційного сприйняття й спонукає до думки й осмислення людського буття. І в кожній картині відчувається професійний підхід до кожної деталі.
День відкриття виставки
– Маленькою гуляла з бабусею Іриною і побачила дитячі малюнки на якомусь заході, то й собі захотілося взятися за олівці, – згадує пані Тетяна.
– Тим паче, що бабуся всіляко заохочувала мене й сприяла творчому росту, як і мама. А відповідні знання вже отримала в дитячій художній школі, коледжі декоративно-прикладного мистецтва, ЧНУ імені Ю.Федьковича.
Молода художниця рік навчалася й у Кам’янці-Подільському – в іконописній школі. Любить займатися також художнім ткацтвом, є членом Буковинської асоціації акварелістів.
Спостерігає за тим, як вирує Черемош
За словами Тетяни Глядченко, найбільшу творчу наснагу вона отримує тоді, коли малює з натури. Для цього виїжджає в гори, годинами спостерігає за тим, як вирує Черемош. І переносить побачене на папір. Особливий же творчий поштовх художниця отримує на різних пленерах. Приміром, Тетяна брала участь у тижневому травневому Міжнародному живописному пленері "Вижниця 2018".
– Тоді у нас побувало 25 талановитих живописців та акварелістів з усієї України та Польщі, які створили майже 100 полотен й етюдів.
Передмовою слугували Черемош і дивовижні краєвиди малої батьківщини Назарія Яремчука, – згадує художниця. – Пленер дав змогу розкрити широкий спектр сприйняття та розуміння один одного і працювати в гармонії з природою, як одне ціле. У великому розмаїтті картин можна було спостерігати фігуративний живопис, портрети, сонячні та туманні пейзажі, виконані в реалістичному та сучасному стилях. Кожен пропускав побачене через себе в передачі форми композиції й кольору, а не лише змальовуючи побачене. Я ж люблю малювати гори й дітей.
– Знаю Тетяну ще з дитячої художньої школи й зворушений її творчим ростом, – каже Володимир Ворончак, заслужений майстер народної творчості України. – Скажімо, рідко який художник береться малювати портрети дітей, а у неї вони виходять такими світлими й безпосередніми, ніби вони не намальовані, а живі. Безсумнівно, це талант.
– Її твори спонукають до роздумів, викликаючи різні асоціації, – додає Володимир Запорожець, художник і наставник Тетяни Глядченко. – Відрадно, що мисткиня постійно вчиться й росте професійно. Вона брала участь у 15 міжнародних і всеукраїнських виставках, а її твори є в різних музеях України, приватних колекціях США, Ізраїлю та України.
– Радий, що ми, старше покоління вижницьких художників, маємо надійну творчу зміну, – резюмує 84-річний Віталій Косович, художник, лауреат мистецької премії імені Георгія Гараса. – Упевнений, що в Тетяни велике творче майбуття.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
22-12-2023, 15:17
0
5 683