У результаті зливових дощів та рекордних спекотних температур, в області передбачається ріст захворюваності на лептоспіроз. Це інфекційне захворювання людини, сільськогосподарських, свійських та промислових тварин. Перебіг хвороби дуже важкий, висока ймовірність смертельних випадків, особливо при пізньому звертанні за медичною допомогою. Про це "МБ" інформує завідувач відділу особливо небезпечних інфекцій облСЕС Ірина Ковалевська.
За 2009 рік в області на лептоспіроз захворіло 31 особа, в 4-х випадках хвороба закінчилась смертю. З початку 2010 року – вже 10 осіб захворіло на лептоспіроз та з 01. 08. по 18. 08. року в інфекційні відділення стаціонарів області поступило із захворюванням чи підозрою на лептоспіроз – 11 осіб.
За даними облСЕС, найвища захворюваність в області відмічається в Хотинському, Кіцманському, Заставнівському, Новоселицькому, Глибоцькому районах та м. Чернівці. Це зумовлено наявністю в них як природних вогнищ так і наслідками зливових дощів, що і підтверджується лабораторними дослідженнями – в минулому році - кожний 13 гризун, за окремі місяця поточного року – кожна 10 миша та кожний 4 щур, з усіх, що досліджено лабораторією відділу особливо небезпечних інфекцій обласної СЕС, є носієм хвороби.
Зараження людини можливе при купанні в забруднених водоймах, під час покосів на заливних луках та болотах, при використанні забрудненої води для пиття, пранні, поливі городів, при догляді за тваринами, вживанні в їжу забруднених продуктів харчування.
Симптоми:
Хвороба виникає раптово, температура тіла підвищується до 39-40 градусів, з’являється слабкість, біль у попереку, суглобах і м’язах. Нерідко буває нудота та блювота, з’являється жовтушність шкіри та слизових оболонок. Захворювання швидко прогресує і може призвести до смерті. Тому при появі перших ознак хвороби необхідно негайно звертатись до лікаря, ні в якому разі не займатись самолікуванням!
Як попередити хворобу:
Щоб попередити захворювання на лептоспіроз необхідно дотримуватись наступних правил:
- при проведенні сільськогосподарських робіт, використовувати спецодяг – гумові чоботи, рукавички;
- при годівлі, догляді за сільськогосподарськими тваринами дотримуватись правил особистої гігієни;
- вживати для пиття тільки кип’ячену воду протягом 15 хвилин,
- використовувати для миття овочів та фруктів, що вживаються без температурної обробки, лише кип’ячену воду;
- не використовувати для господарських побутових потреб воду з невідомих джерел;
- не купатися і не займатися риболовлею в ставках, які використовуються для пиття тварин;
- дотримуватись правил особистої гігієни;
- не допускати заселення гризунами територій господарства та житлових приміщень, у разі необхідності проводити заходи боротьби з мишевидними гризунами (дератизацію);
- в підвалах, коморах харчові продукти, в т.ч. овочі, зберігати на полицях в закритій тарі;
- збирати сміття та харчові відходи в недоступну гризунам тару з кришкою.
25-08-2010, 10:50
0
2 094