Коли улюблена орхідея починає в’янути, потрібно якомога швидше вживати заходів щодо її порятунку. На цей випадок існують різні способи “пожвавлення” рослини.
Ревізія коренівНасамперед при нездужанні рослини потрібно перевірити її підземну частину. Іноді міцні на вигляд корінці насправді давно відмерли і не виконують свої функції.
Здорове коріння пружне на дотик, його колір повинен бути насичено-зеленим або зеленим з сріблястим відтінком.
Якщо кореневі відростки пожовкли або потемніли і стали м’якими, їх краще видалити. В іншому разі квітка загине.
Обробка зрізівПісля обрізки хворих корінців необхідно обробити зрізи, щоб через них не проникла інфекція. Це роблять за допомогою спеціальних препаратів, що містять мідь.
Процедуру можна провести і підручними засобами. Для обробки застосовують зеленку, марганець, активоване вугілля, перекис водню, хлоргексидин і фундазол.
ТепличкаЩоб на ослаблену орхідею не впливали зовнішні фактори, рекомендується поставити рослину в тепличку зі скла, полікарбонату або поліетиленової плівки. У такій споруді легше підтримувати потрібну квітці вологість і температуру.
Мінітеплицю розташовують в теплому місці з хорошим освітленням. Температура всередині неї не повинна опускатися нижче +22-28 градусів, а висвітлювати рослину слід 12-14 годин на добу.
СфагнумЯкщо в орхідеї довелося видалити більшу частину коренів або навіть їх всі, наростити нові можна шляхом посадки рослини в мох сфагнум. Такий мох відмінно вбирає і утримує вологу і має бактерицидні властивості.
Все це робить його незамінним для "реанімації" орхідей з відсутньою підземною частиною.
Перед використанням мох ошпарюють окропом, щоб знезаразити. Після цього на дно ємності для посадки насипають керамзит, на нього кладуть шар зволоженого сфагнуму, в який і висаджується рослина.
Бурштинова кислотаОживити орхідею допоможе розчин бурштинової кислоти, що володіє антиоксидантними властивостями. Даний препарат сприяє зміцненню імунітету, нейтралізації токсинів. Він додатково підживлює рослину і підсилює її зростання.
Для обробки 1 таблетку засобу розчиняють в 1 літрі теплої води, а потім обприскують пошкоджені частини культури. Можна обробити кислотою мох, в якому посаджена орхідея, для відрощування коренів. Тоді таблетку розводять в 0,5 л води.
ЦукорЦукрова вода, потрапляючи в клітини квітки, живить їх і сприяє пожвавленню рослини. Для виготовлення цілющого засобу потрібно розвести чайну ложку цукрового піску в літрі води. Цим розчином обприскується листя або протирається їх зворотна сторона.
Якщо орхідея виглядає не кращим чином, її можна реанімувати. Головне, зробити це вчасно.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
15-12-2023, 00:30
0
3 675