У Чернівцях жителі та гості міста зіграли авторську життєву виставу. До проєкту залучили шістьох бажаючих, які відвідували театральний воркшоп у рамках програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки Міжнародної організації з міграції.
Про це повідомляє molbuk.ua
Вистава відбулася у медіа-центрі "Belle Vue". За словами Марії Гордашко, акторки та адміністраторки Чернівецького обласного музично-драматичного театру ім. Ольги Кобилянської, художньої керівниці проєкту, це вистава про життя кожного з її учасників:
"Ми разом із психологинею МОМ Оксаною Мудрою займаємося як із чернівчанами, так і з внутрішньо переміщеними особами. Нашим головним завданням було створення сприятливої атмосфери для спілкування відвідувачів. Мистецькі заходи здружують, дають можливість більше поспілкуватися між собою. Тож саме з таких зустрічей, з того, що ми практикували на воркшопах, ми змогли поставити життєву виставу. Учасники самі написали сценарій, не брали текстів інших авторів, ми всі є співавторами цієї вистави".
Самодіяльні актори взяли участь у 15 заняттях з акторської майстерності, на яких мали змогу виконати театралізовані вправи для розвитку нових навичок.
"Завдяки спільній роботі в групі, учасники та учасниці стали однією великою родиною: у них сформувалися дружні стосунки, підтримка, любов, взаєморозуміння між собою. Вистава – це про їхні історії: десь реальні, десь результат їхньої фантазії, що відображає життєві цінності та прагнення зробити світ кращим. Театр – це те, що дає можливість відволіктися, отримати підтримку від учасників і від спеціалістів", – каже психологиня, консультант програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки Міжнародної організації з міграції Оксана Мудра.
Своїми враженнями також поділилася акторка вистави Олена, яка переїхала до Чернівців з Харкова ще на початку повномасштабного вторгнення.
"Перші враження були позитивні. У нашому колективі справді дуже приємні та щирі люди. Для мене це місце, де я можу відпочити і частково відволіктися від реалій, які відбуваються у нашій країні", – зізнається Олена.
Театральний воркшоп дав змогу учасникам розвинути свою креативність, підвищити емоційну обізнаність, покращити навички ораторської майстерності та самопрезентації, ефективної комунікації та креативності.
Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.
"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.