* На правах реклами
Мрія багатьох — їсти смачну їжу без шкоди для здоровʼя та наслідків для ваги. Позаяк часто можна захопитись та не помітити, що переїв. Своєю чергою, переїдання призводить до багатьох ускладнень та проблем. Тому важливо вчасно зупинитись. Але що робити, коли зупинився вчасно, а відчуття ситості не настало? Як знизити апетит, щоб уникнути переїдання? Ось 5 способів, які можуть вам допомогти.
Використовуйте добавки для зниження апетиту
Біологічно активні добавки (БАДи) часто використовують для пригнічення апетиту та формування відчуття ситості. Традиційно вони містять діючі речовини, які сприяють цьому, а також впливають на втрату ваги. Насамперед йде мова про такі елементи, як:
- гарцинія,
- інулін,
- інозитол.
Наразі купити таблетки для зниження апетиту в аптеках так само просто, як
замовити ліки. Єдине, що варто зауважити — це те, що попередньо необхідно узгодити з лікарем найефективніший засіб проти переїдання. Оскільки треба врахувати індивідуальні потреби та особливості організму.
Споживайте їжу, збагачену білком
Їжа, в якій міститься білок, зазвичай залишає відчуття насичення набагато довше, в порівнянні з іншими продуктами. Позаяк вона здатна перетравлюватись в шлунку тривалий час, за який зменшує рівень гормону голоду та збільшує рівень лептину — гормону, відповідального за відчуття ситості. Великий вміст білка знаходиться в мʼясі, рибі, морепродуктах, яйцях, насінні, горіхах, соєвих продуктах та ін.
Не ігноруйте корисні вітаміни та мінерали
Вітаміни та мінерали також можуть застосовуватись для пригнічення апетиту. Зокрема, нестача вітаміну D в організмі часто є причиною підвищеного апетиту. Вітамін C здатен гамувати дію гормону стресу, який повʼязаний безпосередньо з апетитом (те саме стресове переїдання). Також на апетит мають вплив вітаміни групи B, котрі залучені в процесах метаболізму та отримання енергії.
Крім вітамінів для зниження апетиту, існують не менш важливі мінерали. Приміром цинк, магній, хром, селен, йод, кальцій, калій. Всі вони виконують функції, так чи інакше повʼязані з травною системою, апетитом і отриманням енергії. Тому так важливо поповнювати їх запаси.
Пийте воду
Споживання соків та газованих напоїв не може викликати відчуття ситості. Радше навпаки — з ними організм отримує зайві калорії. Водночас звичайна питна вода сприяє насиченню. Внаслідок цього порції споживаної їжі зменшуються. Тому пити воду бажано натщесерце, за 10-15 хвилин до сніданку, обіду чи вечері. На додачу, часто голод можна переплутати зі спрагою. Тож перш ніж здатись холодильнику, варто спробувати випити воду.
Разом з тим слід відзначити користь, яку має зелений чай для зниження апетиту. Цей напій містить кофеїн та катехіни. Кофеїн знижує апетит. Тоді як катехіни — це сполуки, які позитивно впливають на обмін речовин, сприяють втраті ваги та зміцнюють серцево-судинну систему. Однак споживанням зеленого чаю не варто зловживати.
Тільки збалансований раціон
Звісно, добавки для зниження апетиту, зелений чай, вітаміни, мінерали, білки — це необхідні речі. Проте не слід ігнорувати збалансоване харчування. Оскільки регулярне споживання корисних речовин може знизити ризик переїдання. Також, як і фізична активність, яка допоможе підтримувати здорову вагу та енергетичний баланс.
Сподіваємось, що були корисними для вас!
29-11-2023, 13:46
2
16 638