Денстована гуска й «Шайдель»: у Чернівцях до 160-річчя від дня народження Ольги Кобилянської презентували книгу рецептів письменниці

новини / Новини Чернівців / фоторепортаж / культура, шоу-бізнес / гаряча тема
4 240
0

У Чернівецькому літературно-меморіальному музеї Ольги Кобилянської відбулася презентація книги "На гостини до Ольги Кобилянської". Підготували її до друку викладачі Чернівецького вищого комерційного училища ДТЕУ до 160-річчя від дня народження письменниці, які спільно з учнями адаптували родинні рецепти Кобилянських і випробували їх на кухні.

Про це повідомляє molbuk.ua



Допомагала колективу училища працювати з архівами й стала співукладачкою книги старша наукова співробітниця музею Ольги Кобилянської, членкиня Національної спілки краєзнавців України Юлія Микосянчик.

Видання побачило світ у видавництві "Друк Арт". У книзі подано технологію приготування м’ясних страв, кремів, тортів, пляцків і печива за рецептами Ольги Кобилянської та її сучасників.







Викладач училища, спеціалістка вищої категорії Інеса Горук розповіла, що книга вміщує 20 рецептів різних страв і випічки, технологічні карти до яких розробляла її колега – спеціалістка вищої категорії, старший викладач училища Оксана Козьма.

Так, за рецептами Ольги Кобилянської можна спробувати приготувати руляду, потравку з курки, зульц винничковий, пампушки Тети Олі з "Апостола Черні", зрази з хріном (дуже добрі). До речі, саме зрази студенти училища готували на 7-му Міжнародному конкурсі ресторанних технологій і фуддизайну BESTCOOCKFEST – 2023, який відбувся 2-3 листопада в Києві. У номінації "Автентична та етнічна кухня" ця родинна страва Ольги Кобилянської посіла друге місце. Частували ними й не тільки всіх присутніх і на презентації книги.





За словами директора училища Миколи Кирилюка, ідея укладання книги належить Світлані Кирилюк, кандидатові філологічних наук, доценту кафедри української літератури ЧНУ ім. Ю.Федьковича. Як зазначає науковиця, вона надихнулася до створення такого проєкту під час роботи з архівними документами у фондах Інституту літератури імені Т.Шевченка НАН України та в Центральному державному історичному архіві України у Львові. Там пані Світлана працювала із записниками Ольги Кобилянської, де серед начерків її майбутніх творів час від часу траплялися й рецепти приготування страв.







Як зазначають укладачі, зібраними й адаптованими рецептами можуть користуватися всі: і ті, хто має стосунок до професійної кухні, і кулінари-аматори.



Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

09:58
У Кривому Розі оголосили триденну жалобу за загиблими внаслідок російських ударів 4 квітня
09:38
Росія атакувала Україну майже сотнею дронів: скільки безпілотників збили
09:18
На Донеччині та Херсонщині внаслідок атаки РФ вбито і поранено десять цивільних
08:57
РФ втратила за добу майже 1400 солдатів і десятки артсистем, - Генштаб
08:42
Нічна атака РФ по Кривому Рогу: кількість постраждалих зросла
08:21
Сьогодні на Буковині попрощаються з трьома відважними воїнами
08:03
Новий заступник голови Чернівецької ОВА та відкриття меморіальної дошки: головні новини минулої доби
07:45
Усе про 5 квітня: яке свято, день ангела та що не можна робити

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм