У Чернівецькій області минулого тижня було зареєстровано 4762 випадки ГРВІ, з них – 249 випадків ковіду.
Про це повідомляє Чернівецький обласний центр контролю й профілактики хвороб.
Серед захворілих – 2788 дітей, що становить 59% від усіх випадків. Госпіталізовано 70 осіб, зокрема 39 хворих – з COVID-19. За минулий місяць не було жодного летального випадку через коронавірус. Лікарі зазначають, що вірус змінився і вже не є таким небезпечним.
"На території України циркулюють різні штами коронавірусу. Вони так само викликають COVID-19 і можуть призвести до важких випадків у груп ризиків. Та наразі коронавірус входить у групу вірусів ГРВІ. Річ у тому, що вірус став менш патогенним ніж той, який циркулював під час пандемії 2020-2022 років. Значно менше госпіталізують хворих. Внаслідок вакцинації сформувався базовий колективний імунітет. Ми зараз надаємо рекомендації обов’язкової вакцинації щодо щеплень лише тим особам, які не отримали щеплення досі, й особам, які входять до груп ризику", – пояснює завідувач епідеміологічного відділення Чернівецького обласного центру контролю та профілактики хвороб Юрій ПАДУРАРУ.
Лікарі зазначають, що у жовтні розпочався епідемічний сезон захворюваності на ГРВІ, зокрема й на COVID-19. Щотижня захворюваність зростає.
"Почали фіксувати збільшення кількості хворих з початку жовтня. Переважно хвороба перебігає у легкій формі. Основні симптоми коронавірусу ті ж, що й за ГРВІ: нежить, головний біль, закладеність носа, пирхота в горлі, сухий кашель. Характерна особливість — дуже сильна слабкість. Ослаблення організму настільки сильне, що людині іноді навіть у ліжку важко повернутися, поправити подушку. Тож на перше місце виходить інтоксикаційний синдром. Хвороба триває протягом п’яти-семи днів. Відтак, коли ми робимо повторні тести, вірусу вже немає, але через те, що організм ослаблений, важко триває відновлення. Бачимо, що хворіють переважно молоді люди. Їм після хвороби важко повернутися до працездатного стану. Тим, хто займається спортом, відтерміновуємо початки фізичної активності на два-три тижні. Призначаємо вітамінні комплекси для підтримки організму, відновлення імунної системи. На щастя, немає пневмоній, як ми це спостерігали кілька років тому", – каже завідувачка відділення Чернівецької міської поліклініки №1 Елла ЗАМФІР.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
На Буковині кількість хворих на ГРВІ зростає: найбільше хворіють дітиЛікарі радять вакцинуватися.
"У нашій поліклініці є вакцини від коронавірусу Pfizer і Coronovac. Охочі можуть звернутися до поліклініки у будні, з 08.00 до 20.00, та в суботу, до 13.00, і вакцинуватися. Для цього не потрібне направлення сімейного лікаря чи терапевта: у системі видно попередні вакцинації, якщо їх людина робила", - пояснила лікарка.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
19-11-2023, 20:46
0
5 573