У 2024 році Чернівецька громада не отримає близько 700 – 720 мільйонів гривень. Це надходження, що становлять суму податку на доходи фізичних осіб – військовослужбовців та правоохоронців.
Про це на брифінгу розповів заступник міського голови Чернівців Євгеній Маховіков, пише molbuk.ua
"Військовий" ПДФО не можна назвати сталою цифрою, тому що бригади передислокуються, можуть платити в бюджети інших громад. Для загального розуміння, це приблизно 65 мільйонів на місяць. Відповідно, за жовтень-листопад-грудень ми вже недоотримуємо 200 мільйонів.
А в цілому на 2024 рік ми вже не розраховуємо на надходження податку на доходи фізосіб саме з військовослужбовців у розмірі 700-720 мільйонів гривень", - зазначив посадовець.
У 2021 році сума "військового" ПДФО для Чернівецької громади склала близько 71 мільйона.
Як повідомлялося, Верховна Рада України ухвалила закон, що передбачає передачу податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) з зарплати військовослужбовців і поліцейських не в місцеві бюджети, а у спеціальний фонд державного бюджету.
Відповідне рішення в середу, 8 листопада, підтримали 253 народних депутати.
Як зауважив опозиційний депутат Олексій Гончаренко (фракція "Європейська солідарність"), "ПДФО будуть забирати з місцевих бюджетів заднім числом вже з 1 жовтня".
Голова бюджетного комітету Роксолана Підласа ("Слуга народу") розповіла, що закон передбачає перерахування "військового" ПДФО до держбюджету з 1 жовтня 2023 року і до 31 грудня року, в якому закінчиться воєнний стан.
За її словами, до 31 грудня 2023 року податок розподілять порівну між Державною службою спеціального зв'язку (ДСЗІ) та захисту інформації й міністерством оборони. Перша, як очікується, отримає 13 мільярдів гривень на закупівлю дронів, а міністерство - 13 мільярдів гривень на закупівлю артилерійських систем.
"З 1 січня і до 31 грудня року, в якому припинено чи скасовано воєнний стан "військове ПДФО" розподіляється в таких пропорціях: 45 відсотків - ДСЗІ на дрони (прогноз 43+ мільярдів гривень), 45 відсотків - мінстратегпром для розгортання виробництва боєприпасів та зброї (43+ мільярдів гривень), 10 відсотків - розпорядникам сектору безпеки і оборони для автоматичного розподілу між військовими частинами пропорційно відповідно до сплаченого ПДФО (близько 10 мільярдів гривень)", - написала вона у Facebook.
Таким чином планується у 2024 році направити на потреби оборони додатково 96 мільярдів гривень. Документ також передбачає, що доходи Дорожнього фонду в 2024 році спрямують у загальний фонд бюджету і на потреби оборони.
Водночас, як зауважила Підласа, "звичайне ПДФО" залишається в громадах в обсязі 64 відсотків.
"При цьому не менше чотирьох відсотків податку мають бути спрямовані на проведення розрахунків при виробництві теплової енергії, а також на підтримку підприємств з виробництва, постачання теплової енергії, а також централізованого постачання холодної води та водовідведення", - додала вона.
Своєю чергою прем'єр-міністр України Денис Шмигаль пообіцяв допомогу регіонам.
"Місцеві бюджети у 2024 році все одно отримають від податку на доходи фізосіб більше, ніж вони отримували у 2021 році. В регіони буде спрямовано додаткові 62 мільярди гривень порівняно з 2021 роком. Це дозволить громадам закривати всі необхідні та першочергові потреби", - наголосив він.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram