До поліції звернулася 53-річна жінка села Орестівка Рукшинської громади Дністровського району із заявою про те, що її 50-річний співмешканець систематично вчиняє над нею психологічне насильство.
Правоохоронці встановили також причетність чоловіка до крадіжки в іншої громадянки. Наразі завершене досудове розслідування відносно цих фактів.
Про це
повідомляє відділ комунікації поліції Чернівецької області, пише molbuk.ua
У липні цього року на спецлінію "102" зателефонувала жителька Дністровського району та повідомила, що її співмешканець поводить себе агресивно, словесно погрожує та ображає її нецензурною лайкою.
Правоохоронці провели з чоловіком профілактичну бесіду про недопущення скоєння випадків насильства, однак порушника це не зупинило і він продовжував вчиняти домашнє насильство стосовно своєї цивільної дружини.
Поліцейські склали на кривдника протоколи за частинами 1 і 2 статті 173-2 (Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування) Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Однак покарання у вигляді штрафу не зупинило і чоловік продовжував психологічно тиснути на свою цивільну дружину.
Крім того, у серпні цього року чоловік скористався відсутністю сторонніх осіб та власниці господарства, зайшов туди через неогороджену ділянку. Звідти правопорушник викрав сільськогосподарські інструменти та інвентар.
Співробітники відділення поліції №2 (м. Хотин) Дністровського районного відділу поліції встановили особу крадія.
Під процесуальним керівництвом Дністровської окружної прокуратури слідчі поліції завершили досудове розслідування та передали обвинувальний акт стосовно порушника для розгляду до суду. Чоловіку інкримінують вчинення кримінальних правопорушень, передбачених частинами:
- 1 статті 126-1 (Домашнє насильство);
- 4 статті 185 (Крадіжка) Кримінального кодексу України.
Відповідно до санкції статей, порушнику загрожує позбавлення волі до восьми років.
Крім поліції, у випадках домашнього насильства громадяни також можуть звертатися за допомогою до:
- Чернівецького обласного центру соціально-психологічної допомоги. Тут можна отримати не тільки психологічну допомогу, але й побутові, педагогічні, медичні, інформаційні та юридичні послуги. Тел. (0372) 582383;
- Обласної комунальної установи "Соціальний центр матері та дитини". Сюди для тимчасового проживання можуть звернутись вагітні жінки та матері з дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах. Тел. (0372) 527998;
- Чернівецького міського центру соціальних служб для сім‘ї, дітей та молоді. Тут надають допомогу сім'ям; батькам, які виховують дітей з особливими потребами; дітям-сиротам, дітям, які потерпають від домашнього насильства, учасникам АТО, неповнолітнім та молоді, які повернулись з місць позбавлення волі. Тел. (0372) 526434;
- Служби у справах дітей Чернівецької міської ради – організовує та реалізовує заходи, спрямовані на покращення становища дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-переселенців. Тел. (0372) 523405.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
2-11-2023, 10:58
0
912