Графіки уже погодили: важливі запитання про відключення електрики на Буковині

новини / Новини Чернівців
10 319
0


"Чернівціобленерго" вже склало графіки відключень. Якщо буде розпорядження "Укренерго", то їх відразу застосовуватимуть.

Про можливі відключення і підготовку енергетиків до зими розповів директор з розвитку електричних мереж "Чернівціобленерго" Павло СВІТАЙЛО.



Чи розробили графіки погодинних відключень споживачів? Скільки є категорій споживачів і які?


Графіки погодинних відключень споживачів розробили і завчасно погодили з обласною військовою адміністрацією. Споживачі
області поділяються на три основні категорії. Маємо об’єкти життєзабезпечення, які не підлягають відключенню. Цього року в ОВА
визначили 95 таких об’єктів. Є об’єкти інфраструктури, які мають автономне живлення і входять у графіки на відключення. Третя категорія – це населення та бізнес, у яких теж можливі відключення.

Як відбуватиметься інформування населення про погодинні відключення?


Інформувати про відключення будуть, як і торік, на офіційних ресурсах "Чернівціобленерго": сайті, телеграм-каналі та фейсбук-сторінці. Ці ресурси надійні, доступні, гарно працюють, мешканці вже звикли до них. Крім того, ми готуємо додаткову опцію для мобільного інформування, якщо стабілізаційні графіки все ж будуть застосовані. Тільки для мешканців Чернівецької області працюватиме ресурс eSvitlo.cv, наразі його ще тестують.

У яких випадках будуть застосовані графіки відключення? Чи є якісь конкретні дати?


Погодинні обмеження електрики будуть застосовані виключно у разі крайньої необхідності – якщо ворог відновить масовані обстріли об’єктів енергетичної інфраструктури. Станом на зараз у графіках нема потреби, такі обмеження не плануються у жодному з регіонів. Тому про якісь дати говорити нерезонно. Наразі української електроенергії цілком вистачає для забезпечення потреб усіх споживачів країни та області. Проте потрібно пам’ятати про можливі аварійні ситуації в мережах пов’язані з ускладненням погодних умов і технологічними порушеннями в роботі електрообладнання. Такі ситуативні відключення в електричних мережах можливі у будь-який час, на будь-якій території, де прокладені лінії.

Чи змінилися графіки відключень? Деякі обленерго запевняють, що відключення не будуть тривалішими, ніж упродовж чотирьох години поспіль.


Ми переглянули групи споживачів у графіках погодинних відключень, оскільки змінилася кількість об’єктів життєзабезпечення, які увійшли в графіки на відключення. Тому, коли нові графіки будуть активовані, кожен мешканець зможе ще раз переглянути групи й перевірити, чи не змінилася саме його група. Зверніть увагу! Поки графіки не запровадили, станом на зараз на сайті у рубриці "Інформація про відключення" ще немає оновлених даних.
Щодо можливої тривалості відключень. Це залежатиме від обмежень, які будуть доведені Чернівецькій області у разі обстрілів об’єктів енергетики та можливого дефіциту в системі. Прогнозуємо, якщо надані обмеження не перевищуватимуть 20% від потреби, то зможемо дотримуватися графіку відключень 4х4. Тобто чотири години – гарантоване заживлення мешканців краю, дві години – відсутнє електропостачання і дві години – можливе заживлення. Якщо обмеження буде більшим, ніж 20%, то гарантувати графік
4х4 не зможе жодне обленерго.

Чи виконали перепідключення об’єктів життєзабезпечення, щоб забезпечити максимально справедливе відключення усіх споживачів області?


Оптимізацію мереж і реконфігурацію систем живлення ми реалізовували майже весь рік. Де була технічна можливість, ми встановили
спеціальне обладнання для об’єктів життєзабезпечення, і таким чином інші споживачі на лінії будуть відключені за графіком. Але не всюди була така можливість. Тому деякі об’єкти не будуть відключатися за графіками, і разом з ними – споживачі, які живляться на одній лінії з цими об’єктами. З іншого боку, у графіки увійшло більше об’єктів життєзабезпечення, які будуть відключатися разом з усією лінією та споживачами на цій лінії, оскільки ці об’єкти мають резервне живлення. Тож можемо говорити, що цього сезону зробимо максимально справедливий розподіл електроенергії між споживачами.

Як обленерго підготувалося до зимового сезону, чи готові до відключень, можливо, їх автоматизували?


Готуємося до нового опалювального сезону дуже серйозно. Усі заплановані ремонтні роботи в мережах виконали у повному обсязі, поповнили аварійний запас матеріалів та устаткування, які найчастіше потрібні під час ремонтів.
У разі застосування графіків погодинних відключень перемикання здійснюватимемо як в ручному, так і в автоматизованому режимі. Саме той час відведений для "можливого заживлення" будемо використовувати для того, щоб вчасно здійснити перемикання. Повністю автоматизувати перемикання наразі неможливо. Щоб здійснити модернізацію мереж й усіх розподільних пунктів, щоб можна було дистанційно здійснювати перемикання між
групами споживачів, потрібні великі обсяги інвестицій, яких поки що не
маємо.

Як варто підготуватися мешканцям до нинішньої зими?


Я б радив зробити запаси автономних приладів додаткового освітлення й урізноманітнити джерела утеплення на випадок тимчасової відсутності
електроенергії в оселі. Також бажано не користуватися тими електроприладами, у яких нема гострої потреби, наприклад, електрогрилі,
електросушки, тостери, праски, прилади для відпарювання одягу та інші.
Надмірне використання електроприладів буде перевантажувати і енергосистему й внутрішню проводку у домівці. Правила розумного споживання електроенергії завжди актуальні: не вмикати кілька потужних приладів одночасно, не забувати зменшувати споживання у пікові години. Восени та взимку пікові навантаження зміщуються на вранішні та вечірні години – 08:00-11:00 та 17:00-22:00. Також за можливості варто переносити використання енерговитратної побутової техніки на нічний час: зараз більшість населення користуються тарифними лічильниками, а електроенергія, спожита вночі, коштує вдвічі дешевше. Таке споживання не перевантажуватиме мережі й заощадить сімейний бюджет.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

02:00
Як повернути до життя зів'ялі троянди - оживляємо квіти в домашніх умовах
01:45
Навіть фільтр не потрібний: ось як легко очистити воду з-під крана
01:30
Що відбувається з тілом, якщо їсти м’ясо щодня, і скільки його можна вживати
01:15
Лікарі порадили людям за 65 не їсти ці продукти
01:00
Щоб покращити смак. Сім причин, чому ваша кава гірка — і як її правильно заварити
00:45
Що приклеїти на підошву – лайфхаки, щоб взуття не ковзало
00:30
Кому не можна пити кефір? Дізнайтесь, чи входите ви в групу ризику
00:15
Є у кожному домі: чотири продукти, які часто їдять довгожителі світу
22 лютого, 2025
23:45
5 знаків Зодіаку, яким навесні загрожує небезпека: будьте обережні, якщо ви у списку
23:15
Не тільки м'ясо: 12 найкращих продуктів із високим вмістом заліза
22:58
Орбан зробив цинічну заяву про "те, що залишиться" від України
22:34
Папа Римський переніс астматичний криз, його стан критичний, - Ватикан
22:10
"Так несподівано": померла багаторічна завідувачка терапевтичного відділення лікарні на Буковині
22:00
У 4 знаків Зодіаку починається нове життя. Вони відродяться з попелу
21:36
Правила без винятків: 7 речей, які ніколи не варто прати в гарячій воді
21:15
«Раджу всім не вішати носа». Професору ЧНУ Юрію Макару – 90 років, а він досі викладає
ексклюзив
20:59
У Генштабі підтвердили ураження нафтоперекачувальної станції у Краснодарському краї
20:36
Снайпери ліквідували морпіхів РФ, які просувались через річку - відео
20:13
Українська ракета "Трембіта": експерт оцінив, чи зможе вона прорвати ППО Москви
19:58
Що робити, якщо домашній Wi-Fi погано працює: зверніть увагу на деякі предмети
19:38
Трамп погрожує Україні "проблемами" за відмову від угоди з ресурсами
19:16
Герої Буковини: на війні загинув молодий воїн Василь Беслюбняк
18:58
Чому каву п'ють з холодною водою: просте пояснення, що з нею потрібно робити
18:34
ЄС не може погодити 20 мільярдів євро для України
18:11
Українські біатлоністи - восьмі в естафеті ЧС-2025
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм