У Чернівцях запрацював мотопатруль. Тепер поліцейські патрульної поліції можуть в рази швидше реагувати на порушення та допомагати мешканцям.
Про особливості роботи мотопатруля дізнавалася кореспондентка "МБ".
Розвиває швидкість до 240 кілометрів
За словами старшого лейтенанта управління патрульної поліції в області Григорія СЛИВКИ, в одному екіпажі працюють двоє поліцейських. У кожного з них є мотоцикл.
– Один екіпаж – це двоє патрульних на своїх мотоциклах. Ми обслуговуємо всі виклики, які надходять на спецлінію "102". Це можуть бути аварії, порушення правил дорожнього руху та інші різні злочини. За один тиждень роботи мотопатрульні виявили 16 порушень. Ц переважно порушення правил дорожнього руху мотоциклістами, деякі з них керували без відповідної категорії, також мотоциклісти їхали без шоломів, – розповідає поліцейський.
– У нас є мотокостюм, який дає можливість патрулювати у холодну пору. Обов’язково є бодікамера, на мотоциклі встановлений відеореєстратор, ну, і, звісно, є службові планшет і рація. Дуже корисно, що мотопатрулі запровадили в Чернівцях. Їхній пріоритет – це мобільність і швидкість прибуття на місце виклику. До прикладу, десь трапилася аварія. Ми на мотоциклах можемо повз затори швидко приїхати на місце події й надати допомогу постраждалим, – розповідає Григорій Сливка.
Патрульним видали мотоцикли марки Kawasaki. Максимальна швидкість такого – 240 кілометрів за годину.
– У місті така велика швидкість не потрібна. Зате треба вміти маневрувати й безпечно кермувати таким транспортним засобом. Ми їдемо містом на швидкості 50 кілометрів за годину. Якщо ж виникає нагальна потреба, то можемо відступати від правил і збільшити швидкість, – пояснює старший лейтенант поліції.
Навчалися маневрування в екстремальних умовах
Перед тим, як у Чернівцях запровадили мотопатруль, поліцейські мали спеціальне навчання.
– Щоб патрулювати на мотоциклах, ми навчалися упродовж двох тижнів. Тиждень навчалися маневрування в екстремальних умовах, а також розвивали вміння керувати мотоциклом на швидкості на треку. Зокрема ми тренувалися входити в поворот, обирати правильні нахили мотоцикла та кермувати на великій швидкості. Нас навчав дуже досвідчений тренер. Перед початком наступного мотосезону ми знову будемо їхати на такі курси, щоб оновити навички, – підсумовує поліцейський.
Зазначимо, що мотопатруль узимку не працюватиме.
Так, днями у Чернівцях поліцейські мотопатруля виявили водія, який їхав на краденому мотоциклі. Під час перевірки документів зʼясували, що мотоцикл перебуває у міжнародному розшуку. На місце події інспектори викликали слідчо-оперативну групу.
Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.
"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.