У Словаччині стався землетрус магнітудою 5,4 бала, який добре відчули мешканці Закарпатської області. У квартирах гойдалися люстри на стелях, а дехто пише про тріщини, які з’явилися на стінах після підземних струсів.
Епіцентр землетрусу розташований поряд зі словацьким селищем Гуменне неподалік українського кордону.
Наскільки загрозливим був цей землетрус і чи може він повторитися знову, з’ясовував сайт ТСН.ua.
Як пояснюють фахівці, район, де стався землетрус у Словаччині, сейсмічно активний, там увесь час відбуваються слабкі землетруси. Але в минулому столітті в цій місцевості були й потужні сейсмічні струси, зокрема в районі селища Гуменне у Словаччині стався землетрус інтенсивністю у 7 балів.
"Зараз там стався землетрус магннітудою у 5,5 бала на глибині 18 кілометрів, а відчувався він на значній відстані, навіть у Львові його відчули. А в Закарпатській області, зокрема в Ужгороді, в будинках мешканців хиталися люстри на стелях. Але варто зазначити, що такі землетруси небезпечні лише поряд з їх епіцентром, тобто у Словаччині. Хоча були землетруси й на території Закарпатської області. Варто розуміти, що це зона, яка пережила дуже багато землетрусів, можна сказати, що їх нараховуються сотні", - пояснює сайту ТСН.ua Олександр Кендзера, директор Інституту геофізики ім. С. І. Субботіна НАН України.
Вчений додає, що землетрус, який стався вчора ввечері, не становить небезпеки для населених пунктів і міст Львівської та Закарпатської областей.
"Загрози від них немає, але можливі в цьому районі й сильніші землетруси. Їхнє повторення цілком можливе, бо вони вже були на цій території, інтенсивність сейсмічних струсів сягала 7 балів. Тому ймовірність повторення можлива", - пояснює Олександр Кендзера.
Сейсмолог радить зберігати спокій і перебувати під час землетрусу в безпечному місці – якнайдалі від будинків і небезпечних предметів.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram