У Банилові з’явиться "Містечко надії" для переселенців. Тут вже збудували 10 модульних будиночків, а згодом розпочнуть заселяти перших мешканців.
Проєкт вартістю чотири мільйони доларів фінансується фундацією зі США за участю громадської спілки "Міжнародний центр сприяння підприємництву". Комфортні будиночки збудували близько до центру села. Поруч є місця відпочинку, йдеться в публікації "МБ".
"Виникли труднощі з електропостачанням"
Голова Банилівської ОТГ Василь СОЛОМКО розповідає, що проєкт започаткували, коли було масове переселення людей зі східних регіонів на захід країни.
Буде споруджено триста будиночків, де зможе оселитися тисяча осіб.
– Меморандум підписано ще 26 вересня 2022 року. Згідно з ним, мало будуватися "Місто надії". Передбачено облаштування трьохсот модульних будиночків. У кожному зможуть жити від двох до трьох людей. Тут є вода, каналізація, біотали, – каже голова громади.
У грудні минулого року десять будиночків уже встановили. Їх одразу хотіли відкрити й заселити туди людей, але виникли труднощі з електропостачанням.
– На кожен будиночок передбачено щонайменше 5 кВт, але ці потужності подати ми не могли. Тому проєкт трохи зупинився, оскільки обленерго не могло реалізувати до кінця цю програму. Тільки цьогоріч це все зрушилося з місця: поставили підстанцію, під’єднали, щоби забезпечити електроенергією перші десять будиночків, – каже Василь Соломко.
Створять реабілітаційний центр
Зараз будиночки вже готові до поселення.
– Приїжджали представники США, які дають кошти на реалізацію цього проєкту. Ми з ними уклали додатковий меморандум, який передбачає виділення коштів для встановлення модульних будиночків в кількості триста штук на чотири мільйони доларів. Загальна ж вартість проєкту – 9,8 мільйона доларів. З них 5,8 мільйона доларів підуть на соціальні проєкти нашої громади: ремонт доріг, берегоукріплення, школи, медзаклади, – розповідає голова.
Крім цього, у Банилові планують створити реабілітаційний центр для військовослужбовців. На це виділили 715 тисяч доларів із проєкту.
– Ми знайшли чудове місце для цього центру: природа, озеро з качечками, нутрії там живуть, водичка чистенька. Ідеальне місце для реабілітації, – пояснює В. Соломко.
Людей у модульні будиночки зможуть заселити протягом місяця. Це зроблять тоді, коли отримають дозвіл на під’єднання до енергосистеми.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.