Молодий буковинець » новини » Зробив вже 50 тисяч штук: чернівчанин розробив свою технологію виготовлення окопних свічок і робить їх на день сотнями - відео
Чернівчанин Костянтин СІНЬКОВСЬКИЙ з вересня минулого року почав робити окопні свічки. За цей час передав військовим майже 50 тисяч штук. Він розробив спеціальну технологію, завдяки якій може за 15 хвилин зробити майже сто свічок.
"З 2010 по 2013 рік у мене був невеликий свічковий бізнес. Це було таке собі хобі. У 2015 році я пішов в АТО, відслужив 14 місяців. З досвіду знаю, як важливо військовому мати біля себе таку річ, як окопна свічка. Працював у приміщенні на вулиці Заньковецької. Свічки сам вчився робити. Звісно, були помилки. Поступово почав цю роботу вдосконалювати, розробив свої технології, щоб пришвидшувати роботу. Згодом довелося звільнити приміщення на вулиці Заньковецької, але директор гімназії №16 Сергій Білоус виділив частину технічного приміщення у школі. Прибрав його, облаштував і тепер тут працюю після роботи та у вихідні", – розповідає Костянтин.
Костянтин влітку не працював, але в останні два тижні відновив роботу. Попит на окопні свічки вже чималий.
"Знаю, що на сході України вночі холодно стає вже з кінця серпня, тому почав робити їх заздалегідь. За останні 15 днів зробив приблизно чотири тисячі свічок. За один день забрали 900", – продовжує Костянтин.
Спочатку чоловік мав багато помічників, які робили свічки. Зараз каже, допомога знову потрібна, особливо робочими руками.
"Ми колись збирали бляшанки, різали їх під потрібні розміри. Один із виробників подарував нам торік 25 тисяч бляшанок, а цього року вже маємо 35 тисяч штук. Тож їх поки що не потребуємо. Забезпечені й картоном, який нам одразу нарізали на свічки. Проте нам дуже потрібні робочі руки. Я розробив спеціальний станок для намотування картону, тому це можуть робити навіть школярі. За годину можна виготовити сто штук", – згадує Костянтин.
Костянтин показує, як виготовляє свічки. У спеціальній посудині, яку нагріває на паровій бані, він розтоплює 50 літрів парафіну. Бляшанки, у які заклали картон, складає на сітку і занурює у розтоплений парафін на кілька хвилин. За один раз можна зробити 112 штук. Потім викладає і складає на сітку, щоби висохли.
"За такою технологією сто свічок можна зробити за 15 хвилин. Зараз свічок потрібно більше. Така свічка горить дві години, вона і гріє, і світить. Боєць може кинути в рюкзак дві-три штуки – і має на шість годин. Багато військових мене знають і звертаються щодо свічок. Чимало їх уже відправили на Харківщину та Херсонщину, у деокуповані райони, де люди жили без світла. Також звертаються волонтери, але даю свічки лише тим, кого знаю. Адже був випадок, коли наші свічки в Харкові продавалися в магазині за 250 гривень. Я звернувся до СБУ – і вони відреагували", – пояснює Костянтин.
Чоловік зауважує, що наразі йому потрібні гроші на парафін і робочі руки.
"Фінанси нам потрібні для закупівлі парафіну. Приймаємо також згарки свічок. А ще дуже чекаю на помічників. Маю два станки для накручування картону, і якщо це робити командою, то за день можна накрутити тисячу свічок. Чергову партію мають забрати найближчими днями, тож роботи вистачає", - каже Костянтин.
Для збору коштів
Для донатів: 4149499991685023
Збирають парафін, віск, згарки свічок: м. Чернівці вул. Білоруська 77.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.