У сувенірному магазині в центрі Чернівців на вулиці Кобилянської серед сувенірів продають російських "матрьошок", або ж, як їх назвали українською, "мотрійок".
Про це на своїй фб-сторінці
розповів чернівчанин Володимир Антонюк, пише molbuk.ua
"Чернівецькі сувінірьі. До мене завітали дорогі моєму серцю колеги. Одне з перших питань було - а чи є якийсь такий в Чернівцях сувенір на згадку про незабутню бруківку і сквери?
З самого старту пішохідної вулиці сувенірна крамничка. З автентичними чернівецьким сувенірами. З матрьошками. Чомусь не купили. А які і де ви в Чернівцях купуєте сувенір? Бо то якийсь встид", - обурився В. Антонюк.
Матрьошки, як можна побачити, стоять на вітрині поряд із гуцульськими тарілками, неподалік - чашки із зображеннями панорами Чернівців тощо.
У коментарях дали чимало порад, де можна придбати справді вартісні місцеві сувеніри, а також зауважили:
"
Щодо матрьошок нагадаю залізне правило бізнесу: продають те, що продається. На жаль",
"Колись купили, потратилися. Ну, не викидати ж," - іронізують користувачі.
За
даними вікіпедії, перша російська матрьо́шка була створена та розмальована в 1891 році у московській майстерні-магазині "Дитяче виховання", власником якої був Анатолій Мамонтов, брат відомого купця Сави Мамонтова.
Для підвищення обізнаності майстрів Сава Мамонтов закуповував для своєї майстерні зразки іграшок зі всього світу. Так придбали фігурку японського бога Фукурокудзю, яку привезли з острова Хонсю. Фігурка являла собою старого із витягнутою від довгих роздумів головою та складалась з двох половинок, які можна було роз'єднувати. Всередині лежала також фігурка, але менша. Вона також була роз'ємна та мала всередині ще меншу фігурку. Таких фігурок було п'ять.
Саме ця фігурка, яка є японською лялькою дарума, й надихнула С. В. Малютіна на створення матрьошки. Японський взірець має вигляд цілого гурту із вкладених одна в одну фігурок японського мудреця Фукурокудзю.
На той час одним з найбільш поширених жіночих імен було Матрёна ("Мотрона"), тому нову ляльку назвали зменшувальною формою матрёшка. В українській мові вживається пряме запозичення "матрьошка", було запропоновано також кальку "мотрійка" (від "Мотря", яке є зменшувальною формою до "Мотрона").
Матрьошка — один з найпопулярніших сувенірів для іноземних туристів на Росії.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
27-09-2023, 14:59
0
6 437