У середині осені у дачників не так багато справ, як улітку, адже вже зібрано врожай усіх фруктів та овочів, у тому числі картоплі. Тому можна обробити теплицю, підготувати ґрунт до нового сезону, щоб майбутні плоди були ще смачнішими та соковитішими, а також обрізати троянди та інші квіти.
Які рослини в жодному разі не можна обрізати - читайте далі у матеріалі.
Які рослини не можна обрізати напередодні зими?
1. Декоративні рослини з групи очеретяних
Осоки, міскантуси не варто обрізати, тому що вони залишаються привабливими та ефектними навіть узимку.
2. Сухоцвіти
Насінням сухоцвітів взимку харчуються птахи.
3. Астильба
Зрізати восени астильбу не потрібно, оскільки це послаблює її перед зимовими холодами. Культурі необхідне мінімальне весняне прибирання.
4. Декоративний полин
Більшість видів декоративного полину не люблять обрізку восени. Особливо вразливі молоді кущі, оскільки видалення молодих пагонів часто призводить до загибелі рослини. Тому найкраще цим займатися навесні.
5. Культури з трубчастими квітконосами
Якщо восени видалити квітконоси з дельфініумів, вода потрапить до кореневої системи, кущ загниє і пропаде. Винахідливі господині вдаються до хитрощів: трубку квітконоса, що залишається після зрізання, накривають ковпачком (наприклад, від тюбика використаної помади). Таким чином рослина буде захищена.
6. Очитник кущовий
Очитник добре переносить зиму. Надземна частина восени зберігається і має привабливий вигляд навіть за прохолодної погоди, утримуючи снігові шапки на своїх квіткових головках.
7. Астра
Багаторічні айстри зацвітають лише з настанням нічних холодів. Деякі з них цвітуть так пізно, що про прибирання після цвітіння питання навіть не виникає – їх замітає снігом.
8. Гвоздика
Більшість багаторічних гвоздик можуть залишатися вічнозеленими протягом усієї зими, а якщо їх обрізати, рослини постраждають.
9. Гравілат
Це багаторічна рослина із темно-зеленими листочками. Вона цвіте на довгих тонких стеблах на початку літа, а іноді знову зацвітає восени. Взимку рослини можуть залишатися напіввічнозеленими, тому осіння обрізка не потрібна.
10. Садовий люпин
Квітконоси цієї рослини можна обрізати після того, як вони в'януть (що може сприяти повторному осінньому цвітінню). Восени краще залишити їх на місці, щоб захистити кореневу систему. Це підвищує шанси рослин пережити зиму, особливо в холодному кліматі.
Однак, якщо ви помітили на рослині симптоми бактеріального або грибкового захворювання, потрібно видалити уражене листя, навіть якщо рослина зазвичай зимує з ним. Якщо залишити підземну частину в зоні ризику, інфекція може поширюватись і заразити всю рослину. А для профілактики слід прибрати небезпечну масу з ділянки та використати свіжу чисту мульчу.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
26-09-2023, 00:45
0
1 146