Від початку року на Буковині українські переселенці відкривають власні справи та розширюють бізнеси. За цей час через урядову програму єРобота "Власна справа" переселенці отримали близько двох мільйонів гривень на свої проєкти.
У Чернівецькому районі кошти мікрогранту спрямують на відкриття центру лазерної косметології, кафе та мобільної торгової точки, розширення виробничих потужностей підприємства з комплексної обробки металу, на виробництво трикотажного та в’язаного одягу, надання послуг з детейлінгу – комплексного догляду за автомобілем., йдеться в публікації "МБ".
У Вижницькому районі з’явиться виробництво екологічних картонних коробок. У Дністровському районі відкриється реабілітаційний центр для відновлення здоров’я хребта та суглобів.
Загалом підприємці створять 17 нових робочих місць.
– Інтеграція внутрішніх переселенців у нові громади, їх працевлаштування, відкриття власної справи допоможуть покращити економічну ситуацію та полегшать боротьбу України з ворогом, – зазначає заступниця директора Чернівецького обласного центру зайнятості Ольга БАГРІЙ.
"У нас лікуються сім’ями, приводять дітей"
Одна із підприємиць, яка виграла грант цього року, – Тетяна КОВПАК. Жінка родом із Бердянська, там мала свій реабілітаційний центр.
У перші ж дні війни вона із сім’єю перебралася на Буковину. Її центр та будинок у рідному місті росіяни розбомбили.
Цього року жінка вирішила розпочати власну справу з нуля у місті Хотині. Подала заявку на грант та виграла 250 тисяч гривень на створення реабілітаційного центру.
– Ми з маленькою дитиною приїхали на Буковину 26 лютого. Жили в селі Несвоя. Я відкрила невеликий масажний кабінет, працювала. Мої пацієнти запропонували подати заявку на грант і відкрити повноцінний реабілітаційний центр. Я спробувала, і в мене вийшло. Отримала грант у 250 тисяч гривень у липні. Вже закупили необхідне обладнання, орендували приміщення у Хотині, найняли на роботу двох працівників і працюємо, – каже пані Тетяна.
Реабілітаційний центр надає послуги з оздоровчого масажу, лікувальної фізкультури, відновлення опорно-рухового апарату, суглобів, хребта.
– У мене є власний патент на пристрій з лікувальної фізкультури для витяжки хребта. Зараз ми змогли трішечки відновити виробництво, зробити тренажери. Нещодавно отримали нагороду за кращі послуги з реабілітації. Також ми допомагаємо місцевим людям та військовим. У нас невеличке підприємництво, але плануємо розвиватися далі. До нас навіть їдуть багато пацієнтів із Чернівців. Бо рівень тих послуг, які ми надаємо, на жаль, відсутній в місті. Спеціалістів такого рівня не вистачає. Тому в нас дуже хороша перспектива. Ціни у нас невисокі, хоч ми створили хороший сервіс та закупили якісне обладнання. Особисто я маю три вищих освіти: психолога, фізичного реабілітолога, а зараз навчаюся на психіатра, – каже підприємниця.
Пані Тетяна додає, що дуже рада, що переїхала саме на Захід України та наважилася розпочати тут справу. Адже зараз має багато вдячних пацієнтів. До реабілітаційного центру приїжджають люди навіть із Чернівців.
– Якби не було гранту, було б значно важче. Дуже добре, що держава допомагає тим, хто все втратив. Ми почали все з нуля і будемо далі розвиватися. Я не шкодую, що ми переїхали на Захід України. Нам тут дуже подобається, люди краще ставляться і більш доброзичливі. У нас лікуються сім’ями, приводять дітей. Адже у Хотині не було спеціалістів, які займаються сколіозами, устілки ортопедичні ніхто не робить. У нас роботи дуже багато – з ранку до ночі. Хочеться всім допомогти. На майбутнє плануємо відкрити реабілітаційний центр і в Чернівцях, – каже Тетяна.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
24-09-2023, 12:36
0
10 591