У вересні вдень сонце ще прогріває до вищих позначок температури, тому радять насолоджуватися теплом.
Температура повітря на один-два градуси вища за кліматичну норму, йдеться у публікації "МБ".
У першій половині місяця стовпчики термометрів підіймалися до 30 і більше градусів тепла. Навіть у другій половині вересня вдень температура сягає 21-27 градусів. Хоча вночі вже прохолодніше – 7-13 градусів тепла.
"Однак 30 градусів найближчим часом уже не буде. Якихось різких потоків теплого повітря з півдня не прогнозується. Жодних теплових рекордів зараз немає і не очікується", - зазначила синоптикиня "Укргідрометцентру" Наталія Птуха.
Зате цьогорічне літо стало найтеплішим за історію метеоспостережень у світі, повідомила Європейська служба кліматичних змін Copernicus.
Науковці вважають, що наступний рік може бути ще спекотнішим.
"Ми продовжуватимемо бачити нові кліматичні рекорди і більш інтенсивні та часті екстремальні погодні явища, які впливають на суспільство та екосистеми, доки не припинимо викиди парникових газів", – вважає Саманта Берджесс, заступниця директора Copernicus.
В Україні літо теж виявилося доволі спекотним. Середня температура повітря на 1,2 градуса перевищила кліматичну норму. Було встановлено 13 температурних рекордів.
На Буковині, за словами начальниці Чернівецького обласного центру з гідрометеорології Тетяни Негадайлової, була перевищена літня кліматична норма. Середня місячна температура у червні становила 18,8 градуса тепла, у липні – 21,8 градуса. Найспекотнішим виявився серпень – середньомісячна температура була 22,5 градуса.
За літо зафіксовано чотири температурні рекорди. Так, 17 липня температура становила 33,6 градуса тепла. А в серпні протягом трьох днів – з 27 по 29 – фіксували найвищі показники температури. Зокрема 28 серпня стовпчики термометрів піднялися до 34,8 градуса. Досі рекордним значенням було 33,6 градуса у 1956 році.
За останні 100 років середньорічна температура повітря в Україні зросла більше, ніж загальносвітова. Це збільшення складає 1,5 -2 градуси.
"Середня річна температура повітря в Україні підвищується навіть швидше, ніж глобальна, яку показують світові метеорологічні центри. За останні 30 років вона зросла на 1,5-2 градуси. Це дуже велика аномалія. У найближчі 10 років літні сезони будуть посушливими та спекотними. Очікуються також теплі та малосніжні зими, з підвищеним, порівняно з нормою, температурним режимом. Однак це не означає, що в нас може зникнути зима. Просто будуть не такі сильні морози, випадатиме менше снігу", – вважає Микола КУЛЬБІДА, директор Українського гідрометеорологічного центру.
Глобальне потепління вплинуло і на клімат Буковини. За останнє десятиліття літня температура підвищилася в середньому на 0,5 градуса, а зимова – на 1,5 градуса.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
23-09-2023, 18:21
0
1 105