RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » новини » «Дуже боляче»: університет обурило відео студентів-першокурсників, які образили матфак ЧНУ



Громадськість Чернівців збурило відео, в якому близько сотні студентів інституту фізико-технічних та комп'ютерних наук ЧНУ за командою вигукують образливе слово на адресу факультету математики та інформатики ЧНУ.

Відео, записане, вочевидь, під час посвяти у першокурсники, опублікували у мережі, пише molbuk.ua



На ньому хтось поза кадром жіночим голосом каже: "Три-чотири!", і студенти дружно вигукують: "Матфак - х**я!" Після цього всі регочують і аплодують.



Побачене обурило багатьох - передусім викладачів матфаку.

"Я викладаю на факультеті математики та інформатики Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, більш відомому як "матфак". На спеціальність "Математика", яку я представляю, я майже ніколи не агітую, особливо якщо абітурієнт має плани вступити на комп’ютерні науки чи то програмну інженерію, або прикладну математику чи інтернет речей, розуміючи сучасний стан ринку праці. Тим більше, що різні спеціальності зараз обслуговуються різними факультетами, і невідомо, до чого ляже душа того чи іншого МініМудрика… Тому мені дуже тяжко було дивитися ось це відео, яке є частиною посвяти першокурсників Інституту фізико-технічних та комп’ютерних наук нашого ж університету.

Відео, відзняте на "три-чотири", зі слоганом "матфак - **йня", з радісними оплесками та усмішками. Відео, яке ототожнює рівень бакалавра з рівнем бомжа. Відео, яке робить студентів-першокурсників ІФТКН мавпами. Відео, яке робить боляче студентам матфаку. Відео, яке вже стало гіркою і нікому не потрібною історією, але викличе великий резонанс. Відео, за яке можна вибачатися, але вже неможливо стерти", - написала викладачка Олена Карлова.

"У час, коли весь світ боїться вжити невірне слово чи формулювання, щоб не образити за расовою, релігійною, національною, гендерною чи віковою ознакою. В час, коли із обігу західних країн вилучаються слова, що могли б образити веганів чи алергіків. В час, коли ми щоденно боремось із зовнішнім ворогом. Допустити ось таке???? Особи, що відтворили хоч один звук на цьому відео, завалили тест на наявність інтелекту, людяність і не гідні називатись студентами. Чекаємо реакції керівництва університету", - відреагувала почесний консул Австрії у Чернівцях Людмила Осачук.

Декан факультету математики та інформатики ЧНУ Ольга Мартинюк у коментарі molbuk.ua зізнається: їй та іншим викладачам, які побачили відео, боляче та неприємно.

"Прикро, бо такого би не мало бути. Через це настрій поганий, бо ти не розумієш, що відбувається і чому. І себе опанувати доволі складно. Я намагаюся стримуватися і говорити виважено, але емоції насправді зашкалюють, бо це болить. Ситуація дуже неприємна, вона не мала би мати місця відносно жодного факультету і колективу. Це взагалі неприпустимі речі, які свідчать про невихованість та ще багато про що. А ще дуже боляче через те, що в Інституті працює надзвичайно багато викладачів, які раніше закінчили матфак або працювали тут. Та ще й ректор університету теж - із матфаку. Тобто це взагалі для мене шок за шоком. Люди, які організовували це, у першу чергу принизили себе, хоча хотіли образити нас. Нам неприємно і боляче, так".

Ольга Мартинюк припускає, що відео записали під час посвяти студентів Інституту фізико-технічних та комп’ютерних наук ЧНУ.

"Скоріш за все, на відео - представники різних спеціальностей інституту. Навряд чи це одна спеціальність, тому що там студентів надто багато для однієї спеціальності. У такий "гарний" спосіб відбулося їхнє перше знайомство з університетом. Але хто саме кричав "три-чотири", що передувало цьому - деталей я не знаю. Про це вже дізналася згодом. Направила офіційні звернення до керівництва Інституту, аби вони розібралися у ситуації і все мені пояснили. А відтак покарали причетних", - каже декан.

Особливо образливо ще й тому, що чимало студентів та випускників факультету математики та інформатики віддали життя та здоров'я у боротьбі за незалежність України.

"Ми цього року поховали студента 4 курсу, який навіть не встиг вступити до магістратури. Він присилав мені з окопів виконані завдання, лабораторні, реферати..." - згадує Ольга Василівна.

Таку ганебну "посвяту" в студенти не порівняти з тією, яка відбулася цьогоріч на "матфаці".

"Пишаюся тим, як пройшла посвята на території нашого факультету. У нас були урочистості на 8.20, перша пара розпочалася зі знайомства з керівництвом і між самими студентами. У нас були чудові побажання і від викладачів. Ми жартували, що математика - це не так страшно, що ми навчимо не боятися. І цією стежкою студенти можуть іти спокійно разом із нами. Ми промовляли слова вдячності ЗСУ. О 9.00 - як зазвичай, провели хвилину мовчання, віддаючи шану загиблим захисникам. Лунав гімн, на відео діти скандували: "Було, є і буде так - кращим з кращих є матфак!" - усміхається декан.

Навіть якщо дивитися на це відео як на юнацькі жарти, то це й на "приколи" не надто тягне, вважає Ольга Мартинюк.

"Воно не схоже на безневинний жарт. Навіть якщо хтось так хотів пожартувати, то це просто неприпустимо. Мені досі неприємно, як і багатьом нашим викладачам, які побачили це відео. Навіть якщо його видалять, воно залишиться у пам'яті багатьох людей. Проблема насправді глибша, ніж може видаватися на перший погляд. Тому що в цей час не має бути ворожнечі. Українці мають бути об'єднані. У нас є одна-єдина мета, якої ми повинні досягнути якнайшвидше", - переконана освітянка.

У коментарях дописувачі почали вимагати у керівництва університету покарати винних, у тому числі й організаторів цього "дійства".

Ректор ЧНУ Роман Петришин у коментарі molbuk.ua повідомив, що студентська спільнота вибачилася перед усіма, кого могло образити це відео. Тож наразі інцидент вичерпаний.

"Вийшла дурня, але ситуацію вирішили, тож питання закрите. В інституті провели індивідуальні та групові бесіди зі студентами. Студентська профспілка офіційно вибачилася у соцмережах перед факультетом математики та інформатики. Тож ми вважаємо, що питання закрите", - сказав ректор.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Редактор: Галина Олійник
9-09-2023, 13:50
Коментарів 30 Переглядів 274 995

Hаписав: Чернівчани, Коментарів: 0, Новин: 0, 9 вересня 2023 14:36
В новині:
Кого обурило і кому боляче?

Вам згадати каруселі з перекваліфікаціями на учителів інформатики?
На матфаці якщо спеціальність не умовно акредитована то геть не акредитована.
Це штучний факультет якого під час війни нікому не треба.
Там навчаний процес відбувався по таблиці ділення.
То ще про дипломи багато можна написати, але лишній раз нагнітати ситуацію в регіоні не будемо. У СБУ і без нас багато роботи.
Рекомендації. Шарашкіну контору закрити.
ІФТКН має свої недоліки. Але їх менше.
Там принаймні більше чесних людей.

Hаписав: Чернівчани, Коментарів: 0, Новин: 0, 9 вересня 2023 14:49
В новині:
Каруселі, обманювати, афери - візитна картка матфаку.
А стосовно ненависті матфаху до ІФТКН , так це багато людей знає.
Жоден математик ЧНУ не може і не має права викладати фізику. На рахунок права викладати - це юридична площина. Там про таке право не може бути мови.
А от те, що у інших ВНЗ України математикам читають нормально фізику, а на матфаці це і не думали робити - факт.
Матфак вкрав у ІФТКН спеціальність інформатику. І до чого все звів?
Що студенти не мають нормальних дипломів.
Офіційно магістерський рівень не є акредитований.
Це на словах вони всі патріоти і такі файні.
Слово і діло діаметрально протилежні сторони.

Hаписав: Чернівчанка, Коментарів: 0, Новин: 0, 9 вересня 2023 15:17
В новині:
"Відео, яке робить студентів-першокурсників ІФТКН мавпами. Відео, яке робить боляче студентам матфаку. "

За ці слова мабуть треба нести відповідальність.

У словах деканеси дуже багато іронії. А про "успіхи" Петришина на посаді ректора говорить сайт ЄДЕБО. Там де відомості про акредитацію освітніх програм.

Hаписав: Батьки, Коментарів: 0, Новин: 0, 9 вересня 2023 15:33
В новині:
Прикро коли твою дитину називають мавпеням.
Вони не праві, ала вони чиїсь діти.

Hаписав: директор м. Чернівці, Коментарів: 0, Новин: 0, 9 вересня 2023 16:04
В новині:
По закону додаток- це частина диплому.
А у нашій області - грудка мукулатури.
І директору закладу освіти треба брати до уваги те, що пише в спеціальності/спеціалізації та освітній програмі. Тобто відомості, які вносяться в ЄДЕБО і які ніхто не може змінити.

Пояснюю позицію. Між директорами поширюються чутки, що ЧНУ останні 2-3 роки передруковує додатки на замовлення. Дописують кредити, предмети, результати навчання - все що завгодно.

17) освітня (освітньо-професійна, освітньо-наукова чи освітньо-творча) програма - єдиний комплекс освітніх компонентів (навчальних дисциплін, індивідуальних завдань, практик, контрольних заходів тощо), спрямованих на досягнення передбачених такою програмою результатів навчання, що дає право на отримання визначеної освітньої або освітньої та професійної (професійних) кваліфікації (кваліфікацій). Освітня програма може визначати єдину в її межах спеціалізацію або не передбачати спеціалізації;

{Пункт 17 частини першої статті 1 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2145-VIII від 05.09.2017; в редакції Закону № 392-IX від 18.12.2019}

20) спеціалізація - складова спеціальності, що може визначатися закладом вищої освіти та передбачає одну або декілька профільних спеціалізованих освітніх програм вищої або післядипломної освіти;

21) спеціальність - гармонізована з Міжнародною стандартною класифікацією освіти предметна область освіти і науки, яка об’єднує споріднені освітні програми, що передбачають спільні вимоги до компетентностей і результатів навчання випускників;

Hаписав: директор м.Чернівці, Коментарів: 0, Новин: 0, 9 вересня 2023 16:15
В новині:
Професійних кваліфікацій дійсно по закону може бути декілька.
Наприклад у дипломі Викладач математики, а у додатку, професійні права, вчитель та керівник математичного гуртка.
Це законні речі. І це той випадок, коли ВНЗ не порушив закон.
Так робили у свій час педагогічні ВНЗ, коли відповідно до державного класифікатора у нас існувала професія викладач закладу загальної середньої освіти.
Закон зворотньої дії не має. Але все одно таким чином вони намагалися студентів підстрахувати.

Hаписав: Flora, Коментарів: 0, Новин: 0, 9 вересня 2023 16:40
В новині:
Того зто кричав три-чотири копняком під зад вигнати з Універа і ще з десяток самих ржунів і тоді можна сказати що конфлікт вичерпано

Hаписав: Марина, Коментарів: 0, Новин: 0, 9 вересня 2023 17:20
В новині:
Вони просто вибачились? І все? Університет "прославили" на всю країну і інцидент вичерпано? Якщо я напишу, що в шоці- я нічого не написала. Ганьба вже не студентам, а керівництву ВНЗ.

Hаписав: 8654, Коментарів: 0, Новин: 0, 9 вересня 2023 20:31
В новині:
Я закінчив ЧНУ у 2012, для мене такий спектакль дикість і ганьба. Але курва чому соромно мені а не цій молоді? Як таке могло статися взагалі? Куди ми котимося? На ці усі питання можна дати відповідь, але вона сподобається не усім. Сама по собі наука - це святість, незалежно від галузі. Здобувати її таїнства повинно бути честю для індивіда. Мені жаль що я живу у суспільстві де подібні казуси можливі і проявлені такою великою кількістю молодих людей.

Hаписав: Ти-диви, Коментарів: 0, Новин: 0, 9 вересня 2023 20:44
В новині:
А що правда в очі колить, нік Максилиан ?
Так можемо розповісти чого освітні програми попередніх років пропали з сайту матфаху? Ми ще дуже багато чого можемо розповісти.
Матфах постійно не чесно поступав по відношенню до студентів.
А ваші погрози беріть, пакуйте в чемодан, вокзал і росєя.
Найшлися блін патріоти.

Hаписав: Керівник закладу освіти, Коментарів: 0, Новин: 0, 9 вересня 2023 21:25
В новині:
Вибачте що встрягаю, але ЧНУ постійно крутив і мутив з додатками до дипломів. Це десь від 2017-2018 року можна перевірити чи записи в додатку відповідають освітній програмі ВНЗ.
А до того часу!!! На зовсім не педагогічних спеціальностях вони в професійних правах писали "Викладацька діяльність".
Людина зовсім не слухала блок дисциплін для викладання, а право викладати писали.
Якщо взяти отой період коли додаток синього кольору, блок дисциплін для викладання викладали переважно магістрам, причому багатьох професій. Не тільки педагогічних.
А я особисто бачила в дипломі бакалавра "викладацька діяльність".
Хоч вона там ніколи не могла бути.
В не педагогічному дипломі спеціаліста, теж таке зустрічалося.
ЯКЩО САМ ДИПЛОМ НЕ Є ПЕДАГОГІЧНИЙ ЧИ МАГІСТЕРСЬКИЙ, ТАМ ВІД РОДУ НІКОЛИ НЕ МОЖЕ БУТИ БЛОК ДИСЦИПЛІН ДЛЯ ВИКЛАДАННЯ.
А СЛОВА "ВИКЛАДАЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ" НЕ МАЮТЬ НІЯКОГО ЮРИДИЧНОГО ЗНАЧЕННЯ.
ЩОБ ЛЮДИНА МОГЛА ВИКЛАДАТИ В НЕЇ МУСИТЬ БУТИ. ПЕДАГОГІКА, ПСИХОЛОГІЯ, МЕТОДИКА, ПЕДАГОГІЧНА МАЙСТЕРНІСТЬ. ПРЕДМЕТИ МОЖУТЬ БУТИ ОКРЕМО, ЧИ РІЗНІ КОМБІНАЦІЇ ЦИХ ПРЕДМЕТІВ. ТАК БУЛО І КОЛИСТЬ, І ТЕПЕР.
У НАС У ЧЕРНІВЦЯХ НА МАТЕМАТИЧНОМУ ФАКУЛЬТЕТІ СПРАВДІ НІКОЛИ НЕ ВИКЛАДАЛИ ОКРЕМІ РОЗДІЛИ ФІЗИКИ, ЧИ НАВІТЬ ЗАГАЛЬНУ ФІЗИКУ НА ТОМУ РІВНІ ЩОБ МОГТИ ЇЇ ВИКЛАДАТИ В ШКОЛІ. НА ХІМІЧНОМУ ФАКУЛЬТЕТІ ТАК САМО. НАТОМІСТЬ У ФІЗИКІВ МАТЕМАТИКУ ВИКЛАДАЛИ ЯК ОКРЕМІ РОЗДІЛИ. ПРИЧОМУ БАГАТО ГОДИН.
Я САМА ГУМАНІТАРІЙ, ТОМУ НЕ БУДУ ВДАВАТИСЯ У ГЛИБИНУ ТОЧНИХ НАУК.
АЛЕ ОБМАН МАЄ БУТИ ВИКРИТИЙ, А ПРАВДА МАЄ БУТИ УСІМ ВІДКРИТА.

ШАНОВНОГО ДИРЕКТОРА ПІДТРИМУЮ. ВІН НА ВСІ 100% МАЄ РАЦІЮ.

Hаписав: Чернівчанин, Коментарів: 0, Новин: 0, 9 вересня 2023 22:02
В новині:
Основний документ про освіту - диплом.
Якщо диплом не є педагогічний (викладача/вчителя/Галузі "01 Освіта" відповідно спеціальності 0.13-0.14) чи магістерський, - попередніх років, який смисл вивчати додаток?
Не має такого смислу.
З будь-яким дипломом можна викладати тільки у коледжі та університеті.

Hаписав: освітяни, Коментарів: 0, Новин: 0, 9 вересня 2023 22:15
В новині:
Тут треба всім примиритися.

Hаписав: Чернівчанка, Коментарів: 0, Новин: 0, 10 вересня 2023 08:13
В новині:
Так у них на даний час навіть бакалаврський рівень не є акредитований.
Геть не акредитований.
Ні спеціальність, ні освітня програма.
На магістерському рівні одна інформатика геть не акредитована, а інша ОПП інформатика, математика до листопада місяця.
ДАН ВЗЯТІ З ЄДЕБО. Всі запитання до них.
Від себе нічого не вигадую.
На фізичному бакалаврський рівень педагогічної освіти так само ніхто не акредитовував.
Але на фізичному принаймні вже декілька років не проводять набір на навчання бакалавра.
Ніхто не залишився обманутий.
Якщо спеціальність/ спеціалізація не є акредитована, диплом вартий папірця надрукованого на принтері.
Тобто нічого.

Hаписав: Чернівчанка, Коментарів: 0, Новин: 0, 10 вересня 2023 08:35
В новині:
Я не дуже компетентна у питаннях акредитації, але якщо вірити сайту від недавно є окремо акредитовані освітні програми та окремо акредитовані спеціальності або спеціалізації.
Освітня програма математика, інформатика єдина на матфаці яка акредитована на обох рівнях вищої освіти.
Але у закладах освіти працівники атестуються за спеціальністю (спеціалізацією).
Освітня програма вказує на те, що це крім математики педагогічного працівника можна довантажувати інформатикою. Більше нічого.
Чи акредитована в такому випадку спеціальність (спеціалізація) ?

Hаписав: Студент матфаку, Коментарів: 0, Новин: 0, 10 вересня 2023 12:10
В новині:
Ну по факту. Хоч хтось не побоявся сказати як воно і є. Як же викладачі не люблять правду satisfied

Hаписав: Чернівчанці, Коментарів: 0, Новин: 0, 10 вересня 2023 12:36
В новині:
Дурепо, зайди на сайт НАЗЯВО і подивися реєстр сертифікатів про акредитацію освітніх програм. І побачиш, що всі освітні програми на матфаці акредитовані у 2021-2022 році. Крім однієї, яка за планом проходитиме акредитацію у 2023 чи 2024 році.

Якраз у інституті є неакредитовані ОП. А дехто навіть 2 роки підряд завалив акредитацію.

Hаписав: Чернівчанці, Коментарів: 0, Новин: 0, 10 вересня 2023 12:41
В новині:
Або ось тут знизу сторінки подивись:

fmi.chnu.edu.ua/studentu/osvitni-prohramy-ta-robochi-plany/

І не пиши дурниць.

Hаписав: Гостя, Коментарів: 0, Новин: 0, 10 вересня 2023 12:53
В новині:
Я не хочу нікого розчаровувати, але спеціальність "Інформатика" під час війни дуже непередбачувана. Якщо будуть серйозні та довготривалі перебої з електроенергією, групи ніхто не буде оплачувати. Оплата буде тільки в тому випадку, якщо заклад своїми силами забезпечить електроенергією та Інтернетом кабінети інформатики. Кількість годин у освітніх програмах теж доведеться зменшити на користь математики, фізики, інших предметів.
Державі вигідні предмети, які не залежать від електроенергії та специфічних умов, а саме наявності обчислювальної техніки.
Математика у вас акредитована. Фізики педагогічної не має, але є "Фізика та астрономія", можна буде здійснити акредитацію магістерської ОП "014.08" на 120 кредитів, з уведенням декількох кредитів педагогіки та педмайстерності і психології. Щоб не виникало запитань до випускників. Та це звісно пізніше.

Hаписав: Чернівчанка, Коментарів: 0, Новин: 0, 10 вересня 2023 13:34
В новині:
fmi.chnu.edu.ua/studentu/osvitni-prohramy-ta-robochi-plany/

Взяла подивилася.
Спеціальність Інформатика на жодному рівні не має акредитації. Станом на сьогодні.
А студенти там вчаться.
Я про саме про це!

Hаписав: Чернівчанин, Коментарів: 0, Новин: 0, 10 вересня 2023 14:10
В новині:
Наскільки я розумію. Скільки спеціальностей, стільки має бути магістерських і бакалаврських сертифікатів.
Там явна не відповідність.
В принципі так у багатьох ВНЗ.
Але оскільки дискусія про ЧНУ, а саме математичний факультет,
то говоримо про ЧНУ.
Я ініціаторів скандалу не захищаю. Їх треба виключити з університету.
Але недоліки у роботі даного факультету є і серйозні.

Hаписав: Викладач ЧНУ, Коментарів: 0, Новин: 0, 10 вересня 2023 14:18
В новині:
Усі спеціальності, а точніше освітні програми в ЧНУ акредитовані, поки що жоден студент не завершив навчання без диплому державного зразка.
Прохання до людей, які не розбираються у процесах акредитації і ліцензування освітніх програм у ЗВО України вивчити це питання більш досконало, а потім вкидати свої думки у чат.
Дискусії відносно того, хто і що має право викладати, якими мають бути освітні програми у ЗВО, директорам шкіл треба піднімати не тут.
Засмучує той факт, що обговорення проблеми, яка піднята у статті взагалі не відбувається. Ніби те що сталося тиждень назад у ННІФТКН є нормою нашого суспільства.

Hаписав: Директор школи Чернівці, Коментарів: 0, Новин: 0, 10 вересня 2023 14:54
В новині:
https://osvita.ua/vnz/68806/
В Україні на даний час не має дипломів державного зразка.
А питання освіти фахівців - це важливо.
Зокрема виконання закону України про освіту згідно за яким ВНЗ повинні людині присвоїти професійну кваліфікацію викладача/ вчителя.
Закон був прийнятий у 2017 році. Десь з 2020 року в дипломах повинна бути професійна кваліфікація. Вона не обов'язкова!
Все правильно. Але тоді людині треба витягнути додаток і доводити, що вона має педагогічну освіту. Наявність педагогіки, психології, тієї самої методики, педагогічної майстерності, інклюзивної педагогіки, професійне становлення вчителя, такий предмет викладають у педагогічних ВНЗ, педагогічної практики.
І тільки за наявності ось такої купки предметів, можна довести факт отримання педагогічної освіти та перекласти відповідальність за те що не було присвоєно професійну кваліфікацію на вищий навчальний заклад.

Hаписав: підтримую колегу, Коментарів: 0, Новин: 0, 10 вересня 2023 17:01
В новині:
Стаття 58. Вимоги до освіти та професійної кваліфікації педагогічного працівника закладу освіти
3. Особам, які здобули вищу, фахову передвищу чи професійну (професійно-технічну) освіту за педагогічною спеціальністю (педагогічну освіту), відповідний заклад освіти присвоює професійну кваліфікацію педагогічного працівника.

Педагогічна освіта передбачає підготовку особи, результатом якої є набуття компетентностей зі спеціальності (предметної спеціальності, спеціалізації), педагогіки, психології, у тому числі шляхом проходження педагогічної практики, необхідних для забезпечення процесу навчання, виховання і розвитку особистості, у тому числі осіб з особливими освітніми потребами, моніторингу педагогічної діяльності та аналізу педагогічного досвіду, проведення освітніх вимірювань, застосування освітніх технологій і методів навчання, ефективних способів взаємодії всіх учасників освітнього процесу.

{Закон визнано таким, що відповідає Конституції України (є конституційним), згідно з Рішенням Конституційного Суду № 10-р/2019 від 16.07.2019

Випускники 2020 року повинні вже бути з професійною кваліфікацією.

Закон Про вищу освіту не встановлює обов'язкове присвоєння професійної кваліфікації. Це всім достименно відомо.
Але якщо її у дипломі не має, відразу виникає запитання, а чи отримала людина не просто вищу, а педагогічному освіту.
Що одразу наштовхує на необхідність пошукати в додатку те, що передбачає стандарт педагогічної освіти, а саме по закону. Педагогіка, Педагогічна майстерність, Психологія, Педагогічна практика, також закон вже вказує на те що має бути основи інклюзивної освіти чи педагогіки.
Бо написано "у тому числі осіб з особливими освітніми потребами"!.

Освітня кваліфікація у магістерському дипломі погоду не робить. Адже майже всі психолого - педагогічні дисципліни викладаються до 4 курсу.
А от освітня кваліфікація і в одному, і в іншому дипломі - це завжди треба бути готовому, що хтось візьме додаток і буде шукати, чи викладали вам блок дисциплін, які складають основу педагогічної освіти.

Hаписав: директор ліцею, Коментарів: 0, Новин: 0, 10 вересня 2023 23:55
В новині:
На злодію шапка горить. Старі додатки ( на одному аркуші) ніколи не були частиною диплому. Їх можна взагалі не давати. І їх не мають права вимагати.
А якщо вже даєте, то думайте що і як там пише. Бо краще диплом магістра з наявністю блоку дисциплін для здійснення викладання, ніж слова "викладацька діяльність" , але без відповідних предметів.
Якщо таких предметів не має, а прописали право викладати, юридично одразу питання до ВНЗ. Якщо виявиться, що додаток сфабриковано - це 358 стаття ККУ.
І я не думаю, що ВНЗ визнає факт підробки зі свого боку. Хоч він і можливо це зробив за винагороду. Відповідальність буде на вас.

Hаписав: Тетяна, Коментарів: 0, Новин: 0, 11 вересня 2023 07:19
В новині:
Ні для кого не секрет, що система освіти України потребеє реформи. Але чому викладачі так реагують та виправдовуються? Бо слова чіпляють за живе викладачів? Чи це рівень культури вчорашніх школярів, нині студентів? Чи це не вони плюють в колодязь з якого черпатимуть воду? Що взагалі відбувається? {text}

Hаписав: Жах, Коментарів: 0, Новин: 0, 11 вересня 2023 09:28
В новині:
Ну майже європейський університет

Hаписав: Ярослав, Коментарів: 0, Новин: 0, 11 вересня 2023 12:00
В новині:
Ви знаєте дуже шкода що досі в Україні виховують таке бидло яке не знає культури, поваги елементарної етики. Прикро що четез таких дітей в Україні росте покоління долбойобій які заслуговують щоб їз рахували за рабів і наволоч та витирали об них ноги як це зараз робить увесь світ. Шкода.

Hаписав: Ярослав, Коментарів: 0, Новин: 0, 11 вересня 2023 12:11
В новині:
А ще дуже смішно читати про корупцію і всяку несправедливість на даному факультеті. Задаю питання якщо таке відбувається чому ніхто не звернувся до правоохоронних органів? Чому всі засунули язики в сраку і вирішили по бидлядському по руськи висловити своє невдоволення? Боло б добре щоб війна відбувалася в кожному місті України щоб бидло відчувало що таке біль, щоб навчилися через кров і смерть любити свою державу, культуру! Нажаль бидло інакше не перевиховаєш!

Hаписав: Гість Іван, Коментарів: 0, Новин: 0, 11 вересня 2023 15:35
В новині:
Та це ж першокурсники, вони мають на увазі, що матфак їм не страшний, впораються!


Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.