З першого вересня проїзд у комунальних автобусах Чернівців для учнів складає 7 гривень. Проте лише у навчальні дні. У вихідні та святкові дні вартість поїздок становить 14 гривень.
Про це йдеться у публікації "МБ" від 7 вересня, пише molbuk.ua
Оплатити можна транспортною карткою "Учнівська", попередньо поповнивши її баланс у платіжних терміналах "ПриватБанку", EasyPay, City24; застосунках "Приват24", EasyPay; сайті Еasypay.ua; касах відділень "ПриватБанк".
У тролейбусах учні їздять безоплатно, тому потрібно лише реєструвати кожну поїздку. Валідація транспортної картки в тролейбусах є обов’язковою.
"Нагадуємо батькам школярів про необхідність наявності транспортної картки та учнівського квитка. Це забезпечує безпроблемне та комфортне пересування в комунальному транспорті міста. Валідувати картки потрібно правильно. Утримуйте картку на валідаторі щонайменше 5 секунд, відтак поїздка буде зареєстрована", – наголошують у пресслужбі ЧТУ.
За безквитковий проїзд, у тому числі проїзд без валідації транспортної картки, учні несуть адміністративну відповідальність, попереджають у ЧТУ. До 16 років – батьки або опікуни учня, а з 16 років – особисто.
Дехто з батьків нарікає, мовляв, могли б зробити проїзд для школярів в автобусах пільговим і у вихідні та святкові дні, адже чимало дітей у цей час добираються у різні кінці міста на гуртки, різноманітні заходи тощо.
"Син у вихідні й на канікулах також їздить на тренування з футболу, донька – на танці. Вони користуються громадським транспортом, зокрема й автобусами. За двох дітей в обидва напрямки треба заплатити 56 гривень на день. У вихідні ще Бог з ним. А за літо, коли також не діяв пільговий проїзд, набирається чимала сума, адже влітку діти також відвідують гуртки. Вони ж не припиняють у цей час бути школярами", – каже чернівчанка Тетяна.
Рішення щодо такої вартості проїзду ухвалив виконком міськради, зазначає заступник міського голови Ігор Крохмаль. Суму можуть переглянути, якщо від громадськості надійдуть відповідні запити.
"Рішення ухвалюється депутатським корпусом міськради. Постановили, що учні їдуть за пільговими тарифами під час навчального тижня. ЧТУ на це рішення не впливає. Будь-який пільговий проїзд підприємству відшкодовується з бюджету. Поки що питання зміни вартості проїзду для учнів у вихідні дні не порушували. Якщо буде такий суспільний запит, розглянуть можливості бюджету. Але треба розуміти, що це навантаження на бюджет. Зауважу, що у дитини все ж є вибір – сісти в автобус чи тролейбус. Тоді, коли можна скористатися тролейбусом, учень їде безоплатно", – каже посадовець.
До теми
Списки на отримання транспортної картки для школярів подають ЧТУ з управління освіти, які туди, своєю чергою, надходять зі шкіл. Тож тим, хто ще не отримав картку, слід звернутися до керівництва школи, щоби подати заявку на її виготовлення. Можна також подати заявку на виготовлення персоніфікованої транспортної картки на сайті ЧТУ, але ця послуга платна – 50 гривень.
Якщо втратили учнівську чи пільгову транспортну картку, можна подати заявку на її повторний випуск. і також на сайті. Але за це також доведеться заплатити 50 гривень.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
9-09-2023, 11:39
0
3 576