Речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко розповів про роботу прикордонників та чи змінився потік чоловіків, які хочуть у незаконний спосіб виїхати з країни.
В ефірі телемарафону він зазначив, якщо загалом ДПСУ не фіксує зменшення кількості випадків намагань порушити український кордон.
"Показники залишаються сталими, в середньому близько 20-30 осіб наші прикордонні наряди затримують за спробу незаконного перетину державного кордону. І тут в основному мова йде про чоловіків у віці від 18 до 60 років. Адже загалом цій категорії громадян обмежено виїзд за межі країни, окрім тих умов і категорій, які прописані у правилах перетину державного кордону, що затверджені постановою Уряду №57", - поінформував Демченко.
Найбільше випадків фіксується при спробі незаконно перетнути кордон на "зеленій" ділянці кордону, тобто поза межами пунктів пропуску. "Найбільше на кордоні з Румунією та Молдовою. Загалом з 24 лютого минулого року прикордонними нарядами затримано близько 14600 осіб, які цим напрямком намагалися незаконно залишити межі України", - сказав Демченко.
Також фіксуються спроби незаконного перетину кордону і в пунктах пропуску, коли намагаються скористатися підробленими документи. "З 24 лютого минулого року загалом було викрито близько 6200 осіб, які використовуючи підробки, намагалися незаконно залишити межі нашої країни", - зауважив Демченко.
Речник ДПСУ пояснив, що після того, як прикордонники зафіксували осіб з підробленими документами, їх передають правоохоронцям.
"Якщо говорити про тих, хто використовує підробні документи або тих, хто намагається підкупити інспекторів державної прикордонної служби, то таких осіб ми в подальшому передаємо співробітникам поліції. Адже за такі дії їм передбачена карна відповідальність, відповідно до чинного законодавства", - підкреслив Демченко.
Він зазначив, що особи, які лісами намагаються перетнути кордон, несуть адміністративну відповідальність, тобто це штраф або адміністративний арешт.
"Але, в подальшому ми також про них інформуємо і співробітників правоохоронних органів, і територіальних центрів комплектування для того, щоб вони перевірили схему, за якою порушники намагалися виїхати", - додав Демченко.
Він акцентував, що ДПСУ в співпраці з правоохоронними органами "вже викрили за час дії воєнного стану близько 220 організованих злочинних груп, які займалися незаконним переправленням осіб через кордон".
"Тобто, вони за кошти підшуковували людей охочих у незаконний спосіб залишити межі України, надавали їм усіляке сприяння для того, щоб переправити їх за межі країни. Організаторам і пособникам також передбачена карна відповідальність", - підкреслив Демченко.
Також речник Державної прикордонної служби розповів про особливості способів незаконного перетину, до яких вдаються чоловіки-порушники на різних ділянках кордону.
За його словами, на зеленій ділянці спроби порушення кордону характеризуються тим, що "особи поодиноко, а інколи цілими групами, намагаються незаконно перетнути кордон" і на цьому напрямку трапляються навіть летальні випадки, коли порушники "гинули долаючи гірську місцевість або гірські річки".
"Натомість, найбільш одіозні випадки стаються в пунктах пропуску. Коли чоловіки перевдягаються в жіночий одяг, використовують документи осіб жіночої статі, ховаються в конструктивних особливостях транспортних засобів, досить невеличких тісних нішах автомобілів. Але їх викривають. Такі особи готові витрачати великі суми коштів, щоб придбати підробні документи, скористатися послугами злочинних груп, але все ж таки залишити межі України", - сказав Демченко.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram