RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » новини » «Згрібають усе, наче кінець світу»: по що буковинці їздять до Румунії



"У Румунії стільки одягу, якісного, фірмового, на всі смаки, і головне – часто дешевшого, ніж у нас, – розповіла мені знайома чернівчанка. – Тому ми раз на місяць туди їздимо затаритися речами та продуктами".

Не таємниця, що багато буковинців часто навідуються до Румунії. Найближче місто в Румунії від кордону – Сучава. Туди від Чернівців – приблизно 90 кілометрів. Півтори години – і ви вже там.

Про це йдеться у публікації "МБ" від 17 серпня, пише molbuk.ua



"Усі просять привезти… авокадо"

Чернівчанка Олена вже років десять щомісяця навідується до Румунії. Купує там 90 відсотків усього: продуктів, одягу, хімії. Каже, там чимало недорогих та якісних речей. Скуповується у супермаркетах Lidl, Pepco, а також величезному торговому центрі Iulius Mall Suceava.

"Беру там м’ясо, ковбаси, сири, різні фрукти. Наприклад, мене щоразу дівчата на роботі просять привезти їм звідти авокадо. В Румунії сіточка із семи штук коштує від 110 до 130 гривень, а у нас один плід вартує близько 50 гривень.

















Також купую там усю хімію: пральний порошок, засіб для миття посуду, гелі для унітаза. Влаштовує і якість, і ціна. Наприклад, велика пачка гелю для миття посуду там коштує орієнтовно 60 гривень. Також на 20-30 гривень дешевші антиперспіранти", – розповідає.



Відзначають там і вищу якість ліків та при цьому нижчу ціну, каже Олена.



"Мені, на щастя, ліки не надто потрібні, тому їх практично не беру, але знаю багатьох, які їздять до Румунії саме по ліки", – каже.
Щодо одягу, то жінка передусім шукає акційний.

"Найдешевший одяг – у Pepco. Там, можливо, не найкраща якість, але для повсякденного користування зійде.



А от у Iulius Mall Suceava є європейські бренди. Вони дорогі. Утім, ціна не надто відрізняється від нашої. Дивилася на сайті вартість кофти фірми Sinsay, то різниця між нашими й тамтешніми цінами 40-50 гривень (там дешевше). Хто полює за речами торговельної мережі Zara, їде в Ясси та Бухарест".

Дуже багато залежить від курсу лея, зауважує Олена. При цьому міняти там валюту на леї невигідно. Краще розраховуватися гривневою карткою.




"Якщо міняти за комерційним курсом, виходиш у мінус. Якщо ж гривневою карткою, валюта конвертується за картковим курсом. Єдині два банки, де хороший курс на конвертацію – "Моно" та "Приват", – дає настанови.

До України можна ввозити товару вартістю не більше 50 євро на людину, якщо повертаєтеся того ж дня. Якщо пізніше як три дні – ліміт зростає до 500 євро. Відтак Олена, щоби набрати необхідне, бере з собою всіх членів родини: дитину, бабусь-дідусів. Утім, жінка запевняє, що їздить для власних потреб. А от багато буковинців, за її спостереженнями, скуповують усе в румунських магазинах гуртом, щоби потім перепродати вдома. Як вони проходять митний контроль, можна лише здогадуватися, зауважує чернівчанка.

В аеропорту Сучави українців чи не більше, ніж румунів

Для багатьох це стало справжнім бізнесом.

"Ось, бачите, дівчинка в Instagram веде сторінку, у неї більше сотні тисяч підписників. Вона знімає відео товарів у магазинах Румунії, викладає на свою сторінку, і їй тут же замовляють, що звідти привезти", – показує Олена.

Ці закупи набули таких масштабів, що почали дратувати румунів, зауважує чернівчанка.

"Колись місцеві нам усміхалися, допомагали, підказували. Зараз же вони не дуже раді нас бачити. Наші змітають усе, гребуть, ніби кінець світу. Якось надвечір зайшла у Lidl щось придбати – нічого вартісного вже не знайшла. Бачу – під магазином купа бусів з чернівецькими номерами. При цьому штовхаються, йдуть без черги, хаотично паркуються. Звісно, не всі, але таких вистачає", – розповідає Олена.

У сучавському аеропорту імені Штефана Великого – дуже багато українців, часом чи не більше, ніж румунів. Для багатьох цей аеропорт тепер – найближча точка, з якої можна дістатися літаком до потрібної країни.



Щоби довго не стояти на кордоні, Олена радить моніторити групи у соцмережах, які повідомляють, яка ситуація. Мало транспорту перед та відразу після комендантської години. У такий час можна проїхати за 10 хвилин.

"Їжджу до Румунії не лише закупитися, а й морально відпочити. Я там почуваюся розслаблено, у безпеці. Наче потрапляєш в інший світ: без повітряних тривог та новин про війну", – зізнається Олена.

Чернівчанка Тетяна днями поїхала до Румунії вперше за багато років. Вона мала забрати з аеропорту в Сучаві подругу, яка поверталася з Італії. Розповідає, що на "Порубному" стояла у черзі на виїзд до Румунії чотири години.

"Зауважила, що смугою для автобусів проїжджали авто без черги. Між людьми ходили чутки, що їх пропускають за "подяку", щоправда, ми нікому нічого не давали, – розповідає. – Сподобалося, що на митниці румуни добре володіють англійською. А от самі мешканці – зрідка. У магазинах Сучави великий вибір усього. Зауважила, що значно дешевша, гривень на 50, залежно від марки, оливкова олія. Також великий вибір м’яса, сирів, усе гарно упаковане. Румуни, чуючи іноземну мову, звертають увагу, з цікавістю розглядають. Наших там багато. Вони можуть підказати щось землякам українською або російською мовами. Хоча й самі місцеві намагаються допомогти".



Буковинка Ольга, яка вперше побувала в Румунії нещодавно, зізнається: її вразила велика кількість чоловіків на вулицях. У нас же такого не побачиш: більшість – на війні. А ще – багато радісних, безтурботних облич.

"У цей момент я трішки по-доброму позаздрила румунам", – каже.



Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Редактор: Галина Олійник
20-08-2023, 15:58
Коментарів 2 Переглядів 47 214

Hаписав: Митро, Коментарів: 0, Новин: 0, 20 серпня 2023 16:40
В новині:
Більше таких новин потрібно. Аби буковинці розуміли краще різницю між вмерти за "слава україні", і буденне життя румунів.
Дякую molbuk.

Hаписав: Привіт з-під Бахмута, Коментарів: 0, Новин: 0, 20 серпня 2023 17:05
В новині:
Дебіл, бути на війні-- не обовязково померти.. Це раз..
Два.. Якщо ти ще не зрозумів, пуйло хоче знищити Україну, твій дім, якщо він у тебе, звичайно, є...


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.