Понад 300 фазанів випустять уже цієї осені в дику природу у Сокирянському лісовому господарстві.
Про це повідомляють на фб-сторінці ДП "Ліси України", пише molbuk.ua
Саме така кількість дитинчат зараз підростає у фазанарії Романківецького лісництва.
Читайте також: "Свинська барабуля": на Буковині знайшли рідкісний гриб – фото
Процес відтворення фазанів в лісі починається ще з весни. Лісівники збирають яйця у спеціального маточного поголів'я та закладають їх у інкубатор, де вони знаходяться близько 25 днів.
Коли пташенята вилуплюються, їх пересаджують у спеціальні шафи, відомі як "ясла", там вони підростають та зміцнюються. Після цього малечу переводять у великий вольєр, де вона має змогу звикнути до навколишнього середовища та підготуватися до повноцінного життя в дикій природі.
Значний успіх у відтворенні фазанів цього року також здійснила самка фазана золотистого, яка самостійно вивела 5 дитинчат з 8 яєць. Лісівники зауважують, що такий результат зустрічається не часто, і 75% виживших пташенят - це чудовий показник.
Виростити фазанят - справа кропітка. Маленькі пташенята повинні правильно харчуватися, мати достатньо світла, тепла, води та вітамінів.
Наразі в фазанарії окрім дитинчат проживає ще 34 особини маточного поголів'я. Його обов'язково поновлять, щоб вивести птахів на наступний рік. Там можна зустріти три види фазанів - мисливського, румунського та золотистого.
Вирощуючи фазанів, лісівники допомагають збільшити чисельність популяцій у природних умовах, зберегти цінний генофонд та біорізноманіття.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram