У Чернівецькій області близько третини територій складають ліси. На жаль, ліс практично беззахисний перед вогнем. І те, що створювалось роками може зникнути всього за кілька годин. Полум`я губить на своєму шляху все живе, піддаються смертельній небезпеці людські життя, знищуються будинки та інші споруди.
Впродовж 2009 року в Україні виникло 7036 пожеж, якими було знищено та пошкоджено 6315 га лісу та завдано матеріальних збитків на суму понад 24 млн. гривень.
З настанням спекотної погоди в лісових масивах настає пожежнонебезпечний період. Недбале поводження населення з багаттям під час проведення дозвілля в лісі, не загашений недопалок призводять до тяжких наслідків.
Лісові пожежі швидко поширюються, особливо у вітряні дні. Зупинити вогонь, що набрав сили, буває дуже непросто. На гасіння лісових пожеж витрачаються величезні сили та засоби.
Лісову пожежу легко загасити тільки на початковій стадії розвитку, наприклад, коли від залишеного непогашеного багаття починає горіти лісова підстилка. Але коли вогонь уже набрав силу і загоряються дерева, загасити пожежу дуже складно.
Більшість загорянь у лісах і насадженнях спричинюють люди. Саме необережність людей – головна причина всіх тих нещасть, що приносять пожежі. Тому виходить, що у першу чергу треба боротися не тільки із самими пожежами, а з їхньою першопричиною – необережністю людей.
Понад 90% пожеж — результат необережного поводження з вогнем у лісі. Отже, дбайливе ставлення людей до лісу може звести появу пожеж до мінімуму. В пожежонебезпечний сезон у лісових масивах забороняється використовувати відкритий вогонь, кидати на землю непогашені сірники і недопалки, а також курити або користуватися відкритим вогнем поблизу машин, які заправляються пальним, спалювати сміття на відстані менше 50 метрів від хвойного лісу і 25 метрів від листяного. Облаштовуючи місце для багаття потрібно вибрати безпечне ділянку, щоб не виникло пожежі. Не розводьте багаття поблизу дерев та сухої трави. Вибране місце добре розчистіть. Обов’язково спостерігайте за полум’ям, а коли залишаєте місце де розводили багаття, загасіть його та засипте землею чи залийте водою. Якщо ви помітили пожежу в лісі терміново викликайте пожежно-рятувальні підрозділи МНС за номером "101".
Загальний збиток, який щорічно завдається лісовими пожежами екології, підрахувати в грошах неможливо. Цілком уникнути лісових пожеж неможливо, але зменшити їхню кількість людина в змозі. Виконання основних правил пожежної безпеки в лісі не вимагає великих зусиль і дозволяє зберегти не тільки природні багатства, але й своє власне життя.
Центр пропаганди ГУ МНС України в Чернівецькій області.