Фото "МБ": Так виглядала локація станом на кінець травня цього року
Мешканці Роші в Чернівцях скаржаться на ремонт водопровідних мереж на перехресті вулиць Горіхівської та Дзержика, який триває уже майже десять місяців.
Люди навіть зареєстрували
електронну петицію з проханням до міського голови навести лад.
Про це йдеться у публікації "МБ" від 27 липня, пише molbuk.ua
"Будинки потерпають від куряви"
"Роботи проводяться вкрай незадовільними темпами. Епізодично. На проїжджій частині тривалий час (понад два тижні) стоять розкопані котловани, які в нічний час не підсвічуються. Дорожнє покриття знищене. Кінця-краю розпочатому ремонту мереж немає. Щоденно, особливо в години пік, на перехресті затори. Навколишні будинки потерпають від куряви, що здіймається транспортними засобами. Усі розумні терміни проведення ремонтних робіт порушені. Анонси про виконавця робіт відсутні. Скільки ще триватиме це неподобство?" – обурюється автор петиції Петро Урсуляк.
Як відомо, у Чернівцях капітально ремонтують водопровідну мережу від водогону діаметром тисячу міліметрів на вулиці Дзержика до вулиці Горіхівської. Вартість робіт – 6,5 мільйона гривень.
Згідно з інформацією в тендері, усе мали завершити ще до кінця минулого року. Проте під час робіт виникли складнощі, тож їх продовжили.
Підрядник – чернівецька фірма "Будторгінвест".
Ще на початку квітня у мерії пояснювали, що на Роші замінюють відразу дві водопровідні мережі: магістралі високого тиску, від якої отримує воду весь мікрорайон, та розподільчої.
"Роботи шалено складні: поруч із водопроводами пролягає велика кількість інших мереж. Розкопки, заміна труб, прокладання повітряної лінії не просто займають час, а й потребують руху буквально метр за метром. Робітники працюють вручну, щоб нікого не залишати без інфраструктурних комунікацій", – зазначили у міськраді.
Тоді ж таки, у квітні, повідомляли, що наразі вже замінили 140 метрів мереж.
"Попереду ще прокладання через річку повітряного переходу для перепідключення до центральної магістралі та влаштування камер із вузлами регулювання тиску (цього раніше не було взагалі). Роботи плануємо завершити цієї весни, опісля відразу відновимо дорожнє покриття", – пообіцяли тоді у мерії.
Зроблять мережі – розпочнуть ремонт дороги
Як розповіли у водоканалі, тендер на заміну мереж у районі вулиць Дзержика-Горіхівської виграла фірма "Будторгінвест". Згідно з договором, вони повинні прокласти близько 280 метрів водопровідної мережі, включаючи запірну арматуру, виконати перепідключення вулиць Зарожанської та Мартовича, на яких також прокласти дві ділянки мереж.
Станом на 25 липня прокладено близько 270 метрів мереж, кінцевий термін робіт згідно з договором – 10 серпня.
"Фахівці нашого підприємства пильно стежать за роботами, зараз відбувається коригування робочого проєкту", – зазначає пресслужба водоканалу.
У департаменті інфраструктури та благоустрою міськради пояснюють: після того, як підрядник завершить заміну мереж водоканалу, департамент здійснить поточний ремонт – відновлення дорожнього покриття. Чому ж у водоканалі обіцяли закінчити роботи навесні, але віз і досі там – це питання до водоканалу та його підрядника.
Згідно з тендерною документацією, очікувана вартість поточного ремонту та послуг із благоустрою на ділянці Горіхівської-Дзержика – 13,3 мільйона. Проте фірми, які подалися на тендер, готові виконати роботи за ціною на чотири мільйони нижчою – за 9,3 мільйона. Це тернопільська "МББУД" (наразі їхня пропозиція відхилена з вимогою усунення невідповідностей) та київська "ТехноБудСервіс".
З ким урешті підпишуть угоду та якою буде остаточна вартість, поки що невідомо.
Кінцевий термін виконання робіт, зазначений у тендерній документації, – перше жовтня.
Коментар від гендиректора водоканалу Андрія Колесника:
"Закінчення робіт заплановане на середину серпня.
Затримка повʼязана з :
при виконанні робіт по проекту "Капітальний ремонт водопровідної мережі від водогону по вул.Дзержика до вул.Горіхівської у м.Чернівці" було з’ясовано, що:
- додатково проводяться роботи з підключення вул. Мартовича до мережі по вул. Горіхівській ;
- додатково проводяться роботи по підключенню вул.Зарожанської до мережі по вул. Горіхівській.
Ці місця дуже насичені інженерними мережамі (каналізація, газ, каналізація, зв’язок, тощо) та роботи майже на всій довжині необхідно було виконувати вручну.
Із-за насиченості інженерними мережами вищеозначених вулиць для зменшення кількості колодязів та підвищення надійності мереж, що будуються, в процесі виконання робіт були впроваджені наступні рішення:
- Виконано розділення зон тиску (зона малого та зона високо тиску) з встановленням регулятора тиску "після себе" з диференціацію вихідного тиску в залежності від часу водопостачання (день/ніч) та врахуванням коефіцієнту нерівномірності добового водоспоживання для довготривалої, надійної та безперебійної роботи вузла регулювання.
- Впроваджені новітні технічні рішення для гідравличного балансування мережі, щоб уникнути утворення повітряних кишень та максимально зменшити вірогідність виникнення поривів мережи на протязі всього терміну експлуатації труб(встановлені додаткові повітряні клапани).
- В районі перехрестя вул. Горіхівської/Вижницької зроблена додаткова перемичка між зонами низького та високо тиску, щоб в разі виникнення аварійних ситуацій на старому трубопроводі по вул. Горіхівської не відключати воду на період проведення ремонтних робіт
- Для зменшення загальнобудівельних витрат та спрощення експлуатації підключення існуючих абонентів було вирішено виконати безколодязьно (через ковера) за допомогою запірної арматури з 10-річною гарантією. Також, безколодязьно було встановлено частина запірної арматури на магістральних мережах.
- Використані імпортні чавунні гідранти з подвійним запиранням з 10-річною гарантією. Там, де можливо гідранти встановлені безколодязьно".
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
29-07-2023, 12:59
0
3 836