Проблеми зі сном бувають у багатьох людей на планеті. Часто це пов'язано з погодними умовами чи стресом.
Вчені у новому дослідженні назвали групу людей, яким засипати значно важче за інших. Деталі розповіли у статті на Science.
Про що нове дослідження
За словами вчених, нове дослідження показало, що проблеми зі сном можуть виникати частіше у людей із серцево-судинними захворюваннями через пошкодження групи нервів, які регулюють роботу не тільки серця, а й мозку.
Виявилося, що захворювання серця порушують вироблення гормону мелатоніну сну у мозку через пошкодження групи нервів, які іннервують або підключаються до верхнього шийного вузла.
Ці нерви – частина вегетативної системи, яка регулює мимовільні процеси в організмі, такі як дихання та частота серцевих скорочень.
А оскільки нерви з вузла з'єднуються як із серцем, так і з шишковидною залозою (крихітною структурою мозку, що відповідає за вироблення мелатоніну), проблеми з серцем можуть пояснити, чому виробництво мелатоніну в організмі починає "барахлити".
Крім того, безсоння - один із найпоширеніших "побічних ефектів" після серцевих захворювань. До 73% пацієнтів із серцевою недостатністю страждають від різних розладів сну.
Як проводили дослідження
Біологи проаналізували зразки тканин головного мозку померлих людей – пацієнтів із серцевими захворюваннями та без них.
Аналіз показав зменшення кількості нервових волокон або аксонів у вузлі у людей із серцевими захворюваннями порівняно з контрольною групою здорового серця.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram