* На правах реклами
Чи помітили ви, що справжня цінність – у простому, і розуміємо це лише тоді, коли перебуваємо на межі втрати? На жаль, це так. Наприклад, в Україні проблема питної води раніше не була такою гострою, як зараз. Підрив Каховської переконав, що без неї просто немає життя. Звісно, у час глобального забруднення навколишнього середовища вода не може бути кришталево чистою, але, на щастя, є ті, хто робить її максимально якісною й безпечною. Над цим зараз працюють як науковці, так й інженери, які щораз вдосконалюють системи фільтрації й очищення. Сьогодні мова йтиме про регіонального лідера у цій сфері "Ательє води". Зараз це успішне й прогресивне підприємство, яке завоювало довіру буковинців. Та чи завжди все було гладко? Про це нам розповів засновник компанії Павло Подольський.
— Насамперед поясніть, чому відкрили Ательє води, а не наприклад фірму з її очищення? Звідки така ідея?
— Сама ідея – з голови. Хотілося чогось оригінальнішого. Здебільшого компанії спеціалізуються на очищенні води, акцентуючи увагу споживача на своїх продуктах, зокрема, системах фільтрації. Ми ж хотіли придумати щось нове – те, чого ще немає на ринку, відійти від банальної формули Н2О. Довго думали й помітили, що в Чернівцях Ательє води до нас ніхто не засновував. Стереотипно ця назва притаманна більше майстерням із пошиття одягу, фотостудіям, галереям чи іншим мистецьким проєктам, де відбувається народження якогось продукту.
— То що створює ваше ательє?
— Ми "Створюємо воду", так, до речі, й звучить наше гасло. Раніше не чув, аби хтось щось схоже робив. Сама концепція роботи полягає в розробці кінцевого продукту: людина приходить із конкретними запитаннями щодо води, ми все розповідаємо, пояснюємо, беремо на аналіз зразки, тоді вирішуємо чи треба покращувати склад і якісні характеристики і як це краще виконати. У підсумку створюємо ідеальну воду для конкретних потреб.
— Починали одразу із таким промовистим гаслом?
— Звісно, ні. Те, що є зараз — роки наполегливої роботи. Спершу фірма була ніби науково-виробничим підприємством. Воно фактично існує й досі, але тепер ми розширилися й удосконалилися. Ще від перших кроків мав бажання займатися більше практикою, а не наукою. Мрія відкрити Ательє води народилися десь вісім років тому, а втілив її в життя 2020-му. До того часу працював у цій сфері вже довго, тому мав хороший досвід, бачив, як працює ринок, тому проєкт створював таким чином, аби він об’єднав у собі всі напрямки забезпечення водою населення, зокрема й створення продукту в бутлях і в пляшках. Але оскільки головною ідеєю роботи Ательє була водопідготовка, вирішив відокремити інші напрямки й працювати більш вузько – займатися насамперед очищенням води. На цьому й акцентуємо увагу останні три роки.
— Все давалося легко?
— А так буває? Шлях був непростим. Але без труднощів ніяк, із кожним наступним кроком стає завжди все складніше, легко хіба стояти на місці або рухатися назад.
— Який проєкт був найважчим?
— Складні проєкти — дуже цікаві. Пригадую, в нас було завдання переробити систему фільтрації, бо в дітей виникала алергічна реакція на воду. Ми не знали, в чому ховається причина і, скажу чесно, клієнт не думав, що ми вирішимо цю проблему. Все виконували за власний кошт: домовленість полягала в тому, якщо усунемо збудника, із нами розрахуються за собівартістю. Перепробували безліч варіантів, і лише коли виключили зі складу абсолютно всі хімічні елементи очищення, побачили результат.
— Довго до цього йшли?
— Досить довго, приблизно 7 місяців. За весь час виконали шість етапів очищення води, стежили за процесами. Аж раптом знайшли у воді певну бактерію, через яку виникав специфічний мінеральний склад, що викликав алергії в дітей. Відтак удосконалили системи фільтрації, тож тепер люди мають справді безпечний продукт.
— Так довго працювали й особливо нічого не заробили, бо працювали за собівартістю. Для чого?
— Нам важливий досвід і вміння поборювати труднощі. Головне – задовольнити попит населення на якісну питну воду. Ми чимало проєктів запускаємо не з комерційною метою, а з соціальною – хочемо вивчити і вирішити конкретну проблему. Але варто відзначити, що такі кроки нам дають величезну промислову базу.
— Конкуренти є?
— Одні з’являються, інші дають дорогу, на п’яти ніхто не наступає. Скажу відверто, коли з’являються конкуренти, хочеться працювати ефективніше. Особливо дбати про постійних клієнтів. І це добре, так завжди перебуваєш у тонусі. Відсутність конкурентів – це погано, коли їх нема – роботи набагато менше.
— Чого досягло Ательє води за час свого існування?
— Заробили авторитет, завоювали довіру клієнтів – це з особистого. Із професійної точки зору — розробили 4 варіанти води, які відрізняються за мінеральним складом. Наприклад, одна з них лужна, має підвищений Рh, у ній є кальцій і магній, але нема натрію, тому ідеально підходить для ресторанів, кафе чи барів, а саме для приготування напоїв. Цього року ми зробили ще більш автоматизоване виробництво, відпрацювали всі режими.
— Навіщо аж чотири варіанти, одного не достатньо?
— Усе просто — щоб кожен споживач міг обрати свій продукт. Спершу ми розробляли певні склади води, а відтак організовували її дегустацію. Тож зараз можна стверджувати, що вода для доставки споживачам відпрацьована саме ними: вони обирали її за смаком. Хоча справа не в них, а у фільтрах, які впливають на мінеральний склад. Так, вода збагачена кальцієм – більш солодка, без нього – гіркувата, із натрієм має солонуватий присмак і запах.
— Чи не думали ви перекваліфікуватися просто на встановлення апаратів води, так зручніше?
— До речі, дуже поширене запитання. Може, це й зручніше, але точно не якісніше. Коли зі мною радяться, чи треба систем фільтрації і що краще – замовляти бутильовану воду чи купувати її в апараті, відповідаю, як споживач. По-перше, вода з апарату, якщо врахувати щоденне придбання, буде набагато дорожчою, як фільтр на кухні, який, за підрахунками, забезпечує водою вартістю 20-30 копійок (це вже з урахуванням витрат на обслуговування обладнання). А по-друге, що вкрай важливо, бутильована вода безпечніша: варто розуміти, що закачування води в апарати, використання різних шлангів лише розмножує віруси й бактерії. Вважаю, що в сучасному світі, особливо в таких небезпечних умовах, як зараз, фільтр на 99% обов’язково має бути в кожному домі.
— Це про комерцію?
— Ні, швидше про пропаганду. Системи фільтрації вартують від 3,5 тисяч гривень, і вони ефективні. Якщо оцінити, від яких проблем будеш завдяки цим установкам захищений, розумієш, що це вигідна інвестиція. Ми не женемося за комерційними цілями, ми просто створюємо якісний продукт. Наприклад, для малозабезпечених сімей безкоштовно встановлюємо обладнання.
— Чи є такі установки, аби вода вдома мала таку якість, як і в бутлі?
— Та це зайве, для побутових потреб цього не треба. Вдома ми ніколи не досягнемо води такої якості, як на виробництві, бо це колосальні витрати і клопіт – ніхто не використовуватиме окрему систему захисту й забезпечення, блоки керування й інші елементи управління.
— Як плани в Ательє води?
— Наша мета не змінилася — ми прагнемо робити все для того, щоб споживачі мали можливість отримувати безпечну воду в необхідній кількості. Боїмося, аби в нас не було Африки. Так, це звучить дивно, але цілком реально, на жаль. Хочемо також розробити мобільні системи очистки води, які можна буде використовувати як у військовій, так і соціальній сферах, у кризових ситуаціях, наприклад, таких, які склалися із Каховською ГЕС. У цей непростий час працюємо, аби все було економічно доцільно й водночас максимально якісно.
За якісною водою, звертайтесь за телефоном – (050)724 99 33.
Сайт: voda.cv.ua