Ветеран Микола Гуцкал став учасником програми "СпортАмбасадори" від фонду допомоги армії "Повернись живим".
"Цей проєкт "СпортАмбасадори" дає можливість зрозуміти себе та інших ветеранів. Ми вивчаємо, як військовим соціалізуватися після фронту, як спорт може їм допомогти, – розповідає М. Гуцкал. – Упродовж курсу я спілкуюся з психотерапевтами, зокрема з Валерієм Чоботарем, який також є ветераном АТО, добровольцем. Читаю книги з психології. Люблю розбирати романи Еріха Марії Ремарка. Серед них "Повернення", в якому йдеться про солдатів, що повернулися з війни і прагнуть відшукати шлях до нового життя", - розповідає Микола Гуцкал в інтерв'ю molbuk.ua.
Микола Гуцкал – ветеран ЗСУ, учасник АТО, отримав поранення під час виконання бойового завдання на Луганщині.
"У 2012-2013 роках я проходив строкову військову службу. У січні 2014 року, коли тривав Майдан, пішов служити за контрактом у 80-ту бригаду. У травні 2014 року разом з військовими виїхали виконувати завдання на сході України. Після поранення на Луганщині звільнився за станом здоров’я. Згодом мені зробили операцію на коліно, через що вже не зміг брати участь в активних бойових діях…" – згадує Микола.
Після повернення додому на Миколу чекав тривалий шлях реабілітації.
"Найважче було психологічно все витримати, адже світ здається зовсім іншим… У 2015 році люди взагалі були не готові сприймати або навіть розуміти людей, які повертаються з війни. Отож бажання відкритися комусь у мене навіть не виникало… Тому почав самостійну реабілітацію. Читав книги, статті, відволікав себе спортом, повернувся у футбол, ходив у спортзал, спілкувався з ветеранами. Реабілітація тривала понад рік…" – ділиться Микола.
Ветеран ЗСУ брав участь у міжнародних спортивних змаганнях – "Ігри воїнів" та "Ігри нескорених".
"У 2018 році проходив відбір у Львові у категоріях велоспорт, стрільба з лука, біг, штовхання ядра. Також спробував себе у веслуванні на спеціальних тренажерах", – каже М. Гуцкал.
Микола зараз спілкується з багатьма військовими, які у Чернівцях проходять реабілітацію. Більшість із них подумки ще там, із побратимами…
"Нещодавно з передової повернувся мій друг-військовий. Він пережив дуже складні контузії… Одного разу ми гуляли з ним вулицею Кобилянської. Він на землі помітив шматок паперу, підняв... Питаю: "Навіщо ти це робиш? Є прибиральники". Він відповів: "У нас на позиціях такі предмети виблискували, ворожі дрони на це реагували і скидали міни…". Розумієте, він думками ще не повернувся з фронту... Запропонував йому ввечері піти на футбол, після чого у нього аж засяяли очі. Після футболу він став іншою людиною… – провадить Микола і додає: – З військовим потрібно знайти спільні інтереси. Наприклад, якесь захоплення. Спілкуючись про це, ви самі ж помітите, як зникне дискомфорт. Але це не слід робити настирно".
Микола Гуцкал планує і далі займатися реабілітацією військових, організовувати спортивні змагання для ветеранів.
"Хочу, щоб закінчилася війна, щоб наші хлопці повернулися живі. Реабілітація допоможе хлопцям соціалізуватися та займатися улюбленими справами в мирному житті", – зазначає Микола.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
15-07-2023, 14:40
0
4 796