Валерій Коба та Андрій Маланчук із Чернівців за рік пофарбували вже понад сто автомобілів, джипів та автобусів для військових. На цьому зупинятися не будуть – планують працювати аж до перемоги. Роблять це за запитами волонтерів або військових.
Кореспондентка "МБ" поспілкувалася із Валерієм Кобою. Він розповів про цю роботу, а також про складнощі, які виникали вже в процесі.
"Дивилися в інтернеті, як фарбувати"
Валерій каже, що ідея фарбувати авто виникла раптово: зрозуміли, що це не складно, тож можна робити це якісно.
– Першу машину привезли наші знайомі. Це й був приклад для інших, ми показували людям, як можемо робити. Свої роботи публікували у соціальних мережах, так нас вже впізнавали та знаходили. Стараємося зробити максимально якісно свою роботу, тому кошти беремо тільки за матеріали, – пояснює Валерій.
Останні три тижні у майстерні волонтерів кипить робота, каже хлопець.
– За цей час встигли пофарбувати майже 30 автівок. Але, якщо чесно, ми вже не рахуємо. У цьому немає сенсу. Знаю точно, що вже більш як сто. Не було такого, щоб комусь відмовляли. От справді, скільки б машин не привезли, всі пофарбуємо. І байдуже, скільки часу на це витратимо. Але буває, що волонтери привозять 10–12 машин, і все потрібно зробити за кілька годин. От у такій ситуації ми розуміємо, що не встигнемо. Тоді розподіляємо авто поміж людьми, які також фарбують машини.
"Лише донатити – мало"
Час фарбування залежить від багатьох факторів: розміру машини, кількості працівників і від самої фарби.
– Можна зробити за одну годину, а можна й за чотири. На це впливає багато факторів. Але робота кипить. З фарбою також немає проблем. Її колір залежить від пори року. Взимку часто додавали чорних кольорів, тепер переважає зелений, коричневий. Одні автівки привозять – інші забирають. Зазвичай, співпрацюємо з небагатьма волонтерами. От, наприклад, сьогодні знайомі хлопці привезли дві машини. Усього від них ми пофарбували близько 80 машин, – додає хлопець.
Фарбувати чи не фарбувати?
– У кожного військового своя думка щодо того, чи потрібно "одягати" у камуфляж транспорт на фронті. З одного боку, це чудовий спосіб замаскувати авто, з іншого, привертає увагу окупантів, – каже В. Коба. – Мій знайомий на фронті каже, що вони не фарбують транспорт, бо якщо ворог і б’є, то спершу у камуфляжні авто. Однак камуфляж все-таки працює. Це, звісно, залежить і від того, у якій місцевості авто рухається. Якщо це там, де немає зелені, то буде дуже виднітися. А в лісі краще можна замаскуватися, – каже Валерій.
Найбільша кількість пофарбованих волонтерами авто за один день – п’ять.
– Ми взагалі тут майже щодня є. Були такі випадки, що приходжу вранці на роботу, дивлюся, а вже стоять два автомобілі. Розумію, що це до нас. А хто їх залишив, не знаю. Дізнаюся аж тоді, коли забирали. Але автомобілі для військових легко розпізнати. Це зазвичай позашляховики з іноземними номерами, – каже волонтер.
Волонтери кажуть, що будуть фарбувати авто до нашої перемоги.
– Я почуваю себе потрібним через те, що можу чимось допомагати. Взимку було мало машин, і погода не дуже сприяла. Я сидів кілька тижнів без роботи й через це почувався погано. А коли люди привозять транспорт, стає легше. От я зробив роботу, знаю, що чимось допоміг, це дуже класне відчуття, – додає В. Коба.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
2-07-2023, 10:21
0
1 759