"Після ста автівок вже не рахуємо": волонтери з Чернівців фарбують у камуфляжний колір авто для військових

новини / Новини Чернівців / Публікації / топ новини
1 886
0

Валерій Коба та Андрій Маланчук із Чернівців за рік пофарбували вже понад сто автомобілів, джипів та автобусів для військових. На цьому зупинятися не будуть – планують працювати аж до перемоги. Роблять це за запитами волонтерів або військових.

Кореспондентка "МБ" поспілкувалася із Валерієм Кобою. Він розповів про цю роботу, а також про складнощі, які виникали вже в процесі.



"Дивилися в інтернеті, як фарбувати"


Валерій каже, що ідея фарбувати авто виникла раптово: зрозуміли, що це не складно, тож можна робити це якісно.

– Першу машину привезли наші знайомі. Це й був приклад для інших, ми показували людям, як можемо робити. Свої роботи публікували у соціальних мережах, так нас вже впізнавали та знаходили. Стараємося зробити максимально якісно свою роботу, тому кошти беремо тільки за матеріали, – пояснює Валерій.



Останні три тижні у майстерні волонтерів кипить робота, каже хлопець.

– За цей час встигли пофарбувати майже 30 автівок. Але, якщо чесно, ми вже не рахуємо. У цьому немає сенсу. Знаю точно, що вже більш як сто. Не було такого, щоб комусь відмовляли. От справді, скільки б машин не привезли, всі пофарбуємо. І байдуже, скільки часу на це витратимо. Але буває, що волонтери привозять 10–12 машин, і все потрібно зробити за кілька годин. От у такій ситуації ми розуміємо, що не встигнемо. Тоді розподіляємо авто поміж людьми, які також фарбують машини.

"Лише донатити – мало"


Час фарбування залежить від багатьох факторів: розміру машини, кількості працівників і від самої фарби.

– Можна зробити за одну годину, а можна й за чотири. На це впливає багато факторів. Але робота кипить. З фарбою також немає проблем. Її колір залежить від пори року. Взимку часто додавали чорних кольорів, тепер переважає зелений, коричневий. Одні автівки привозять – інші забирають. Зазвичай, співпрацюємо з небагатьма волонтерами. От, наприклад, сьогодні знайомі хлопці привезли дві машини. Усього від них ми пофарбували близько 80 машин, – додає хлопець.



Фарбувати чи не фарбувати?


– У кожного військового своя думка щодо того, чи потрібно "одягати" у камуфляж транспорт на фронті. З одного боку, це чудовий спосіб замаскувати авто, з іншого, привертає увагу окупантів, – каже В. Коба. – Мій знайомий на фронті каже, що вони не фарбують транспорт, бо якщо ворог і б’є, то спершу у камуфляжні авто. Однак камуфляж все-таки працює. Це, звісно, залежить і від того, у якій місцевості авто рухається. Якщо це там, де немає зелені, то буде дуже виднітися. А в лісі краще можна замаскуватися, – каже Валерій.

Найбільша кількість пофарбованих волонтерами авто за один день – п’ять.



– Ми взагалі тут майже щодня є. Були такі випадки, що приходжу вранці на роботу, дивлюся, а вже стоять два автомобілі. Розумію, що це до нас. А хто їх залишив, не знаю. Дізнаюся аж тоді, коли забирали. Але автомобілі для військових легко розпізнати. Це зазвичай позашляховики з іноземними номерами, – каже волонтер.

Волонтери кажуть, що будуть фарбувати авто до нашої перемоги.

– Я почуваю себе потрібним через те, що можу чимось допомагати. Взимку було мало машин, і погода не дуже сприяла. Я сидів кілька тижнів без роботи й через це почувався погано. А коли люди привозять транспорт, стає легше. От я зробив роботу, знаю, що чимось допоміг, це дуже класне відчуття, – додає В. Коба.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

Не перевищуйте швидкість: де у Чернівцях працюють камери, які фіксують порушення ПДР
У Чернівцях завтра перекриють завантажену вулицю: будуть обрізати дерева
Контролювали весь повітряний простір Європи: відомий мандрівник показав колишній секретний об’єкт на Буковині - відео
Витягати з того світу – це просто робота: Чернівецький центр екстреної медичної допомоги очолив рейтинг успішних реанімацій в Україні
ексклюзив
Чернівчан просять достойно провести загиблого солдата Василя Зельмановича
На Буковині модернізують залізничний пункт пропуску через українсько-румунський кордон
Місця вистачає не всім: у яких школах діти навчаються змішано через малі укриття
Нинішній епідсезон на Буковині був важким: від грипу померло четверо людей
Герої Буковини: під час виконання бойового завдання загинув Григорій Малиш
ЧТУ хоче купити три нові тролейбуси за 50 мільйонів гривень

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм