На комунальних підприємствах Чернівців – брак працівників. Їх і раніше не вистачало, а зараз то й поготів. Частину людей мобілізували, нові ж не проходять, бо офіційне працевлаштування передбачає перебування на військовому обліку. Відтак багатьох це відлякує.
Про це йдеться у публікації "МБ" від 8 червня, пише molbuk.ua
"Від початку війни жоден юнак до нас не прийшов"
Кого зараз найбільше потребують і яку пропонують зарплату, "МБ" запитав на комунальних підприємствах міста.
ЧТУ потрібні водії тролейбусів та автобусів, а також слюсарі.
"Близько 80 відсотків слюсарів у нас – люди віком у середньому 60, а то й 70 років, – каже директор ЧТУ Петро Лисак. – Молодших забрали на війну. Тож нам потрібен кадровий резерв. Людей ми бронюємо. Середня зарплатня водіїв – від 25 тисяч гривень на руки, а то й 30 і навіть 40 тисяч. Вони отримують більше, ніж начальники відділів чи навіть я: у мене разом із преміями – 27 тисяч. Ми всіляко намагаємося підвищити престижність роботи водія тролейбуса, щоби вона була належно поцінованою та високооплачуваною.
На підприємстві "Містосервіс" наразі – півтора десятка вакансій. Треба мулярів, малярів, штукатурів, електриків, сантехніків, водіїв вантажних автомобілів категорії С, сажотрусів, покрівельників, комплексних працівників, тобто тих, які можуть виконувати будь-яку роботу в будинку.
"Від початку великої війни до нас на роботу не прийшов ще жоден молодий хлопець або чоловік середнього віку, – зітхає керівник "Містосервісу" Роман Никифорук. – Молодих же, які раніше працювали, мобілізували: спочатку сімох, потім двоє повернулися, тож наразі служать п’ятеро".
Єдина сфера, де ще більш-менш нормальна ситуація, – це двірники. Їхню кількість поповнюють завдяки жінкам. Тут є наразі дві вакансії.
"Брак людей стане відчутний восени"
– Зарплатня невеличка, чесно зізнається Роман Никифорук, – від 10 тисяч гривень і вище. І зауважує: влітку брак працівників ще не надто відчутний, а от в холодну пору почнуться проблеми.
"Літо – це ще таке. Покосили траву, підмели – і й по всьому. А восени мережі, електрика, центральне опалення, водопостачання…. Покрівлі почнуть текти. Отоді відчуємо. Попри все, ми працюємо, аварійні роботи здійснюємо постійно. Просто суттєво зменшилися обсяги. Є матеріали, кошти, тільки немає працівників. Та все ж маємо надію, що наступного року робітники почнуть приходити, і можна буде виконувати значно більше робіт", – сподівається Р.Никифорук.
Керівник "Містосервісу" пояснює: наразі підприємство подало до ОВА документи на бронювання.
"Спочатку ми не пройшли за одним із критеріїв: наша зарплатня на 200 гривень нижча від середньоринкової в регіоні. Але зараз підвищили зарплати, тож сподіваємося на позитивне рішення з Києва, за яким "Містосервіс" внесуть до переліку стратегічних, які можуть бронювати працівників. Утім, цей закон дає можливість бронювати половину від числа військовозобов’язаних. Чи зміниться після цього ситуація на підприємстві, час покаже. Поки що ж люди не йдуть, бо воєнний стан вимагає перед офіційним працевлаштуванням привести у відповідність свої військово-облікові дані", – каже Р.Никифорук.
У "Чернівціводоканалі" центру обслуговування споживачів потрібні фахівці в роботі з населенням.
"А також треба водіїв легкових та вантажних автомобілів, зварювальників, майстрів. Не можемо сказати, що нестача працівників критична. Тьфу-тьфу, наші старі робітники тримаються, штат майже заповнений. Але представників усіх чоловічих професій, які є на водоканалі, – слюсарів, майстрів, електрозварювальників,– візьмемо із задоволенням. Зарплатня стартує від 14 тисяч, – каже комерційна директорка "Чернівціводоканалу" Аліна Петрова.
Якщо є можливість, працівників бронюють.
"За законодавством, тих, хто потрапляє під бронь, бронюємо. Бо є посади, які не можна бронювати. І тут ми вже нічого не можемо вдіяти. До прикладу, офіцери не потрапляють під бронювання на жодному підприємстві", – пояснює Аліна Петрова.
"Менше, як 15-16 тисяч, у нас ніхто не заробляє"
Із комунального підприємства "Міськсвітло" служити пішли п’ятеро працівників. Один із них наразі вважається зниклим безвісти. У робітниках потреба чимала, зазначає керівник Андрій Шалєєв.
"Нам потрібні електрики, електромонтери, водії категорії В і вантажних автомобілів, оператори диспетчерської служби – це молоді люди, які стежитимуть за базами даних. Тобто робота є, головне – бажання. Все офіційно, забезпечуємо соціальним пакетом. Також зараз працюємо над тим, щоби наші робітники отримували медичне страхування. Менше, як 15-16 тисяч, ніхто не заробляє. Це досить конкурентні умови. Тільки-от людей не вистачає. Щодо броні, то зараз подали документи на внесення підприємства до об’єктів стратегічної інфраструктури. Тоді зможемо бронювати працівників. Це для нас болюче питання…" – каже Шалєєв.
На
сайті "Теплокомуненерго" – ціла низка вакансій. Потрібні як представники робочих професій, так і інженерно-технічні працівники: слюсарі, фрезерувальники, електрогазозварники, електромонтери, водії легкових та вантажних автомобілів, машиніст, інженер-енергетик, майстер котелень тощо. Зарплатня стартує від 14-15 тисяч гривень. Деяким робітникам пропонують доплати за шкідливі умови.
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та WAN-IFRA в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.
11-06-2023, 12:35
0
7 201