Кабмін затвердив з першого червня підвищення тарифу на електроенергію для населення до 2,64 грн/кВт-год. Це пояснюють тим, що країні необхідні кошти на відновлення енергетичної інфраструктури після обстрілів.
Вартість підвищать ще й за розподіл. Це відбудеться у два етапи: перший – у червні, другий — протягом липня – грудня 2023 року. Тарифи зростуть приблизно на 25–50%, йдеться в публікації "МБ".
За словами міністра енергетики Германа Галущенка, Україна пройшла найскладнішу зиму в історії в умовах масованих російських атак на енергосистему. Наразі триває наймасштабніша ремонтна кампанія енергетичної інфраструктури за весь час незалежності. Підвищення тарифу – це внесок у забезпечення стійкості системи.
В уряді не виключають, що й наступна зима буде не легшою, і що саме тому варто вже влітку підготувати необхідні ресурси для відновлення та захисту.
Як заощадити електроенергіюЗекономити на світлі українці можуть за допомогою двозонного тарифу. Відповідно до цього тарифу, вартість електроенергії залежатиме від часу споживання за тарифом день-ніч.
Двозонні тарифи передбачають:
З 23:00 до 7:00 – 1,32 гривні за кіловат-годину (50% від повного тарифу).
З 7:00 до 23:00 – 2,64 гривні за кіловат-годину (повний тариф).
Вартість двозонного лічильника становить від 1,6 до 2,4 тисячі гривень. Фахівці підрахували, що ті, хто споживає до 250 кВт/год, можуть щомісяця економити по 165 гривень. Тобто за рік вартість лічильника окупиться.
Щоб перейти на ці тарифи, треба встановити двозонний лічильник, пояснили у пресслужбі компанії "Чернівціобленерго".
– Якщо в домі однотарифний лічильник, то треба встановити двотарифний. Він обліковує спожиту електроенергію окремо вдень і окремо вночі. Відповідно, з 23:00 до 7:00 електроенергія буде обліковуватись за тарифом, вдвічі дешевшим, – кажуть у пресслужбі.
Щоб встановити двотарифний лічильник, потрібно звернутися до обленерго із заявою.
У вартість послуги входить вартість електролічильника та роботи зі встановлення.
Вартість послуги залежить від типу лічильника (ціни станом на зараз): 1-фазного лічильника – від 1600 грн, 3-фазного – у межах 3000 грн.
– Також електролічильник можна придбати на ринку і принести до місцевого РЕМу. Ми проведемо вхідний контроль (тобто повірку) приладу обліку. Разом з лічильником потрібно принести й чек про оплату з вихідними даними продавця. Ми перевіряємо, чи придатний він для використання, чи правильно обліковує. Якщо лічильник відповідає усім заявленим характеристикам, ми його встановимо й опломбуємо, – пояснюють в обленерго.
Після встановлення лічильника електроенергія обліковується за новим тарифом
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
10-06-2023, 20:56
0
9 507