Оксані Суходєєвій – 21 рік. Вона навчається на факультеті фізичної культури та здоров’я людини ЧНУ імені Ю. Федьковича. Паверліфтингом почала займатися три роки тому.
Проте за цей час здобула звання чемпіона Європи у ваговій категорії до 43 кілограмів серед юніорок в Данії, пише molbuk.ua.
"Це лише початок, далі планую досягти більше. Це вже мої треті міжнародні змагання. На попередніх мені постійно чогось не вистачало. Було важко, але коли ти працюєш, все долається. Були сльози, депресії, адже хотілося швидше, але легко нічого не дається", – говорить спортсменка.
Паверліфтинг – це силовий вид спорту. Він базується на трьох вправах, результат яких підсумовується. Усі вправи – присідання, жим, тяга – виконуються зі штангою.
"Я тренуюся п’ять разів на тиждень, якщо не до змагань. Перед змаганнями тренуюся двічі на день – зранку та ввечері. Все залежить від самопочуття. Кожного тренування відпрацьовую якийсь елемент, як-от, жим чи присідання. Потрібно також багато працювати над технікою, адже якщо неправильно виконувати вправи, можуть виникнути проблеми зі здоров’ям", – каже.
У вазі 42 кілограми Оксана в Данії присіла із вагою 130 кілограмів. Спортсменка також зауважує: для того, щоб бути успішним спортсменом, потрібно правильно харчуватися.
"Спочатку я думала, що харчування нічого не вирішує, але насправді від нього багато залежить. Кожному спортсмену потрібне індивідуально підібране харчування. Я вживаю продукти, де є багато глікогену", – каже О. Суходєєва.
На чемпіонаті Європи спортсменка виконала норматив майстра спорту України.
"Хочу отримати звання майстра спорту міжнародного класу, а також потрапити на Всесвітні ігри. Туди потрапляють найкращі. Потрібно працювати ще більше і вірити в себе", – каже Оксана Суходєєва.
Своїми успіхами дівчина завдячує Богу й тренерам.
"Є така цитата: "Бог – моя сила". Для Бога немає нічого неможливого, і я це показую світові. Він дав мені чудових тренерів, які контролюють мою техніку, тренування, характер. Завдяки їм я досягла таких результатів. Завдяки цій сім’ї тренерів, я розумію, що можу краще і більше. Дуже дякую цим людям.
Оксана почала займатися паверліфтингом випадково, адже тренер ДЮСШ Ігор Ясенецький помітив її на вулиці та побачив потенціал. Запропонував прийти в зал та спробувати свої сили. Після цього дівчина залишилася. Виховує спортсменку, окрім пана Ігоря, ще Наталя Ясенецька – його дружина.
"Ми в тандемі з Ігорем працюємо з нею. Підтримуємо її психологічний стан на належному рівні, постійно мотивуємо, стежимо за технічним виконанням. Оксана – дівчина з перцем, у неї є характер, хоч і здається дуже тендітною. Вона за гороскопом Лев. Коли в Оксани щось не виходило, я їй казала, що вона поки що не лев, а левенятко. Її це дратувало, але після цих змагань я визнала, що вона вже справжній лев", – жартує Н. Ясенецька.
У змаганнях брали участь спортсмени 26 країн.
"Була дуже сильна конкуренція, адже в скандинавських країнах це національний вид спорту. Дорога була важка, адже добиралися ми автобусами 21 годину, з яких десять простояли на кордоні", – говорить тренер дівчини.
У Данії дівчина встановила свій рекорд, показавши результат 130+70+100.
"Цього разу вона переборола себе. У житті Оксана пройшла багато випробувань, вона дитина-сирота. Найважче їй було через відсутність підтримки батьків. Проте вона зрозуміла: якщо не буде тренуватися і робити більше, ніж може, в житті їй доведеться важко. Але ця дитина зуміла досягти своєї мети. Вважаю, що в неї велике майбутнє", – каже пані Наталя.
Наразі у дівчини відновлювальний етап. На початку серпня вона братиме участь у чемпіонаті Європи з жиму лежачи у Франції. Потім наприкінці літа в неї чемпіонат світу.
"Дякую ЗСУ за те, що дають мені змогу тренуватися та демонструвати силу нашої країни всьому світу!" – говорить дівчина.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.