Робота є – працювати нікому: багато підприємств на Буковині мають нестачу персоналу

новини / Новини Чернівців
8 220
0

У квітні частка бізнесів, що відчули брак кваліфікованих працівників, зросла до 27% з 20% у березні, а в травні ця цифра склала 31%.
Критично не вистачає швачок

Така ж ситуація із нестачею працівників на підприємствах Буковини, розповідає Оксана Симак, заступниця директора обласного центру зайнятості, йдеться в публікації "МБ".



За її словами, зараз критично не вистачає швачок. Також підприємства шукають бухгалтерів, робітників.

– Зараз дуже не вистачає працівників на професії, де зазвичай працюють чоловіки. Це слюсарі, електрогазозварники, сантехніки. Працівників охорони здоров’я теж не вистачає – від санітарок до лікарів. Частина лікарів проходить перекваліфікацію. А середній медичний персонал дуже потрібен, а тим більше молодший медичний персонал, – пояснює Оксана Симак.

Практично кожна галузь має потребу в кадрах, зазначає вона. Деяким підприємствам доводиться чекати на працівника по кілька місяців.
– До прикладу, деякі підприємства чекають на заповнення вакансії швачки вже пів року. Звісно, є й такі, що закриваються за день-два, усе індивідуально. Залежить від розташування підприємства, зарплати, графіка роботи, – додає пані Оксана.

Зарплати – від 10-15 тисяч гривень

Зарплати на такі вакансії – вище від середніх по області. Середня зарплата на робітничі професії – від 10-15 тисяч гривень (для порівняння, середня зарплата на всіх вакансіях в області – понад 9 тисяч гривень).

– У середньому електрикам, електрогазозварникам, сантехнікам пропонують зарплату від 15 тисяч і вище. Така ж сама ситуація і з вакансіями швачки. Це не низька зарплата, враховуючи середньомісячну по області. Є підприємства, які пропонують високу зарплату на певні непоширені професії. Це, наприклад, біохімік. Зарплата – 50 тисяч гривень. Ми вже довго не можемо закрити цю вакансію. Є вакансія системного адміністратора, зарплата також 50 тисяч гривень. Затребувані зараз також водії тролейбусів, працівники на міські комунальні підприємства. Там зарплати від 15 тисяч гривень і вище, – каже заступниця директора обласного центру зайнятості.

На зміну ситуації на ринку праці сильно вплинула війна, зазначає О. Симак. Деякі підприємства призупинили чи взагалі припинили свою роботу, чимало людей виїхало за кордон, багато чоловіків пішли на фронт.

– Багато чоловіків пішли служити. Є велика міграція. Багато людей виїхали за кордон. Інші переселилися зі східних територій до нас, але вони йдуть працювали лише на певний період. У нашому регіоні працюють переважно фізичні особи підприємці, а чимало з них за час війни закрилося чи призупинило діяльність, бо директор чи хтось із рідних воює, – пояснює О. Симак.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

Не перевищуйте швидкість: де у Чернівцях працюють камери, які фіксують порушення ПДР
У Чернівцях завтра перекриють завантажену вулицю: будуть обрізати дерева
Контролювали весь повітряний простір Європи: відомий мандрівник показав колишній секретний об’єкт на Буковині - відео
Витягати з того світу – це просто робота: Чернівецький центр екстреної медичної допомоги очолив рейтинг успішних реанімацій в Україні
ексклюзив
Чернівчан просять достойно провести загиблого солдата Василя Зельмановича
На Буковині модернізують залізничний пункт пропуску через українсько-румунський кордон
Місця вистачає не всім: у яких школах діти навчаються змішано через малі укриття
Нинішній епідсезон на Буковині був важким: від грипу померло четверо людей
Герої Буковини: під час виконання бойового завдання загинув Григорій Малиш
ЧТУ хоче купити три нові тролейбуси за 50 мільйонів гривень

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм