На Буковині за минулу добу працівники поліції задокументували три випадки незаконного заволодіння коштами громадян шляхом обману. За цими фактами правоохоронці розпочали кримінальні провадження.
Про це
повідомляє відділ комунікації поліції Чернівецької області, пише molbuk.ua
Учора, 22 травня, до поліції звернувся 59-річний житель міста Чернівці, який став жертвою шахрайства. Чоловік розповів поліцейським, що йому зателефонував невідомий. Співрозмовник назвався працівником служби безпеки банку та запропонував допомогу у захисті коштів. Чернівчанин довірився та надав псевдобанкіру дані своєї банківської картки, з якої в подальшому зникло понад 31 тисяча гривень.
За такою ж схемою аферисти ошукали 35-річного жителя села Чудей. Чоловік назвав, нібито співробітнику банку, CVV-код своєї картки, в результаті чого з неї було списано понад 17 тисяч гривень.
Читайте також: За "стандартною" схемою: за добу псевдобанкіри видурили у двох буковинців понад 57 тисяч гривеньЩе однією жертвою онлайн-шахрайства стала 69-річна жителька обласного центру. Пенсіонерка повідомила правоохоронцям, що у телефонній розмові з співробітником фінансової установи дізналася про можливість отримання грошової допомоги. Чернівчанка довірилася псевдобанкіру та надала всі реквізити своєї банківської картки, з якої в подальшому невідомі особи здійснили оплату різних послуг на загальну суму 10 850 гривень.
Відомості про вказані факти поліцейські внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань за статтею 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Проводяться досудові розслідування.
Правоохоронці наголошують громадянам про не розголошення конфіденційної інформації, яка стосується карткових рахунків:
- термін дії пластикової картки;
- PIN-код;
- слово-пароль;
- cvv/сvv2 коди.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
23-05-2023, 12:16
0
765