Молодий буковинець » новини » Витратив на кар'єру $135 тисяч, а отримав «масонський перстень». На Волині шахрай виманював у політиків кошти, обіцяючи крісло прем'єра
У Луцьку ухвалили вирок обвинуваченому у шахрайстві Івану Братчені, який називав себе представником "Масонської ложі" і пропонував політикам сприяння у просуванні кар'єрними сходами.
Його історію розповіли у сюжеті місцевої телерадіокомпанії Аверс, пише НВ.
У 2015 році Братченя зустрівся з місцевим політичним діячем Борисом Загревою, заявивши, що саме його масони бачать новим прем'єр-міністром України, проте спочатку він має стати одним із них, а для цього потрібно внести членський внесок.
Зацікавившись цією пропозицією, "майбутній глава уряду" передав "члену ложі" $50 тисяч, проте цього виявилося замало.
"У березні 2016 року Братченя, діючи навмисне, повідомив Загреві про необхідність сплатити решту грошей у сумі $100 тисяч, пояснюючи, що активно проходить підготовка до виїзду на навчання, де запланована його особиста зустріч з представником ордену масонів із родини Ротшильдів", — йдеться у матеріалах справи.
Таким чином Загрева витратив на свої політичні амбіції $135 тисяч, проте натомість отримав лише "масонський перстень".
При цьому жертвою цієї афери став також його знайомий, колишній народний депутат Олександр Клименко, якому у підсумку не дісталося навіть цього.
Затримали Братченю у 2020 році, коли він так само намагався отримати гроші від чергової жертви, а потрапив до засідки правоохоронців.
У свою чергу його адвокат наполягає, що даний епізод був провокацією, а два попередні викликають сумніви, оскільки таких грошей у держслужбовців бути не може.
"Про отримання великих сум і від Загреви, і від Клименка. Враховуючи їхній статус державних службовців та обов’язок подавати відповідні щорічні декларації, у них не було зафіксовано таких розмірів доходів, які вони нібито вручали йому за проходження навчання у США та отримання у майбутньому посад в органах державної влади", — зазначив захисник.
Незважаючи на це суд визнав Братченю винним, засудивши його до семи років позбавлення волі.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.