Різкий підйом відразу після сигналу будильника дає надмірне навантаження на систему кровообігу. Як зробити момент пробудження комфортнішим, пояснили лікарі, інформує Ukr.Media.
Полежати в ліжку деякий час, як слід потягтися, стати без поспіху — це не тільки приємний, але й корисний для здоров'я спосіб розпочинати новий день, розповіли медики.
Різкий перехід з горизонтального положення у вертикальне — це навантаження на кровообіг. Тому після того, як ви почуєте будильник і настане процес пробудження, потрібно ще на якийсь час залишитися в ліжку і виконати вправи, потягнутися, розім'яти м'язи, що застоялися.
Потяг має бути неквапливим, без особливих фізичних зусиль, без больових відчуттів, тоді він допоможе плавно активізувати кровообіг і перейти від сну до неспання.
Зазвичай тягнуть пальці ніг, стопи до себе, можна потягнутися в кульшових суглобах, у колінах, вигнути спину, закинути руки, потягнути шию. Після цього можна поступово, без різких рухів вставати.
Якщо не дотримуватися цього правила, то щоранку ви відчуватимете різкий відтік крові від мозку при переході з горизонтального у вертикальне положення, продовжив він.
Це так званий ортостатичний колапс, тобто різка втрата тиску через раптовий перехід з горизонтального положення у вертикальне. Йде відтік крові від головного мозку, настає запаморочення, людина може втратити рівновагу, впасти, отримати травму.
Але рухи в ліжку зарядки замінити не можуть, вони служать лише для того, щоб підготувати тіло до переходу з горизонтального положення у вертикальне. Це підготовка до зарядки, а не її заміна — для всіх людей, за винятком тих, які змушені дотримуватися постільного режиму і не можуть повноцінно рухатися. Для здорових людей — ні, додали лікарі.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
7-05-2023, 22:40
0
1 955