У зонах діяльності підприємств гірничої хімії на території Закарпатської, Львівської та Івано-Франківської склалася складна екологічна ситуація. Про це заявив Міністр охорони навколишнього природного середовища Віктор Бойко, - повідомляє прес-служба відомства.
До "чорного списку" потрапили: Державне підприємство "Солотвинський солерудник" (Закарпатська обл.), Стебницьке державне гірничо-хімічне підприємство "Полімінерал", Роздільське державне гірничо-хімічне підприємство "Сірка", державне госпрозрахункове підприємство "Подорожненський рудник", Яворівське державне гірничо-хімічне підприємство "Сірка" (Львівська обл.), "Калійний завод" ВАТ "Оріана", Домбровський кар’єр, рудники "Калуш", "Голинь" та "Ново-Голинь" (Івано-Франківська обл.).
За словами Віктора Бойка, у зоні діяльності цих 10 підприємств було виявлено негативні техногенні прояви, пов’язані з забрудненням вод, зміною ландшафту, підвищеним карстоутворенням та деформаціями гірничих масивів.
"Зараз існує реальна небезпека забруднення вод Тиси, Дністра, Сяну. Може бути зруйнована дамба на Дністрі, постраждати місто Стебник, водоканалізаційні мережі Дрогобича та Трускавця, залізниця Київ-Трускавець", - підкреслив Віктор Бойко – "Кожне з підприємств – місце потенційної техногенної катастрофи локального, або й глобального масштабу".
"Біда в тому, що ліквідацію негативних технічних проявів діяльності підприємств тривалий час визнавали нерентабельною. Основною проблемою досі лишається недостане фінансування - наголосив Віктор Бойко – Місто Калуш та села Кропивник і Сівка-Калуська, що знаходяться біля "Калійного заводу" ВАТ "Оріана", вже законодавчо визнані зоною надзвичайної екологічної ситуації. І або ми будемо діяти зараз, або до них приєднаються інші".