У Чернівцях вже перейменували близько 60 вулиць, а планують ще понад 200. Тому "МБ" розпочинає рубрику про тих, на честь кого в місті називають вулиці та провулки.
Читайте також: Священник УГКЦ, Конституція України, місто на Донеччині: на честь кого називають вулиці ЧернівцівВулиця та провулок Гостомельський (стара назва вулиця та провулок Курильський)
Гостомель - селище поблизу Києва. До повномасштабного вторгнення про цей населений пункт мало хто знав. Проте вже через кілька днів битв за місцевий аеропорт про Гостомель знав увесь світ. 24 лютого російські гелікоптери летіли захоплювати аеродром, наші захисники завдавали серйозних втрат противнику, але все ж відступили. Під час боїв за Гостомельський аеропорт було знищено найдовший літак на планеті - Ан-225 “Мрія”. Наші бійці хоробро боронили аеропорт, але все ж віступили. Російські сили зайняли територію аеропорту, але вже не могли користуватися нею для прийому своїх літаків. З 5 березня 2022 року селище окупували росіяни. Проте росіяни тримали в заручниках людей і не дозволили мирним жителям евакуюватися з міста. Влада згодом домовилася про евакуацію цивільних, але спочатку російські загарбники познущалися над українцями… Перші евакуаційні автобуси виїхали без пригод, проте другу колону із чотирьох автобусів росіяни обстріляли із мінометів. Українські війська постійно контратакували та завдавали серйозних втрат ворогу, коли врешті першого квітня звільнили населений пункт. Указом Президента України селищу присвоєно почесну відзнаку "Місто-герой України".
Вулиця та провулки Ірпінські (стара назва вулиця та провулки Софії Ковалевської)
Ірпінь - місто на Київщині. З перших днів війни Ірпінь почав страждати від навали російської орди. Бої за місто розпочалися 27 лютого. У місті проходили танкові бої, а українська піхота боролася з російськими десантниками. Ірпінь - місто за 20 кілометрів від Києва. Програй там битву і невідомо, як би далі було. Попри це, росіяни ще й нещадно били по житлових будинках. Так, 2 березня два російські Су-25 завдали авіаудару по Ірпеню. Окупанти так і не змогли повністю взяти під контроль місто. Згодом нашим військам вдалося повністю вигнати загарбників. Те, що побачили вони там, змусило завмерти весь світ. Сотні загиблих людей, серед яких діти… 24 березня 2022 року місту присвоєно почесну відзнаку "Місто-герой України".
Вулиця Тростянецька (стара назва вулиця Братерства)
Тростянець - невелике місто на Сумщині з населенням близько 20 тисяч осіб. На початку широкомасштабного вторгнення РФ в Україну Тростянець потрапив одразу у вир головних подій. Саме там та сусідній Охтирці розпочалися одні з перших боїв. Через тиждень пекельних боїв місто було окуповане. Ще через кілька днів у місті виникла гуманітарна катастрофа, адже окупанти грабували все - магазини, житлові будинки, офіси, склади. У місті тривалий час не було електрики. До того ж росіяни безжалісно поводилися із цивільним населенням - катували, брали в полон, розстрілювали… За попередніми даними, росіяни вбили 49 мирних жителів, трьох із яких закатували, серед них двоє дітей. Росіяни розбили та розграбували гордість міста - шоколадну фабрику “Україна”. 26-27 березня наші війська звільнили місто від загарбників.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
1-05-2023, 16:48
0
1 537