«Хочу бачити, як українці усміхаються»: у психлікарні Чернівців працює ерготерапевт із Франції - фото

новини / Новини Чернівців / фоторепортаж
3 478
0

В обласній психлікарні працює ерготерапевтом 62-річний француз Ерік Сінке. Він безкоштовно допомагає військовослужбовцям та діткам. На батьківщині Ерік був психологом пожежно-рятувальної служби і вже вийшов на пенсію. Однак вирішив, що його фах та знання потрібні зараз в охопленій війною Україні.

Про це йдеться у публікації "МБ" від 27 квітня, пише molbuk.ua



У Чернівцях Ерік уже понад місяць. Каже, йому тут дуже подобається.



"Намагаюся відволікти військових від пережитого"

Кореспондентка "МБ" поспілкувалася з Еріком Сінке. Розмовляли трохи французькою (тут допомагали перекладати добровольці) та англійською.



"Більше як 20 років я пропрацював у службі педіатропсихології у лікарні Байонни, на півдні Франції. До того, як розпочати заняття з дітками, я 15 років працював із дорослими, надавав термінову психіатричну допомогу", – повідав Ерік Сінке.

Торік Ерік уперше відвідав Україну і побачив людей, які перебували у біді.

"Вони були дуже сумними. Я маю 20-річний досвід роботи в галузі психіатрії та педіатрії. Тому вирішив, що міг би допомогти. В Україні я вже втретє і щасливий тут перебувати. Вперше приїхав до вас торік, у квітні. Працював у Чернівцях, Києві, Бучі, Бородянці. Другого разу також навідався до Чернівців, Вінниці, Львова. Зараз приїхав уже втретє для допомоги пацієнтам у Чернівцях. Планую попрацювати тут близько місяця", – каже Ерік Сінке.



У Чернівцях фахівець допомагає проводити психологічну реабілітацію для військових у психлікарні. Також працює з літніми людьми та з дітками.



"Усі пацієнти по-своєму унікальні, і я з радістю допомагаю всім, хто цього потребує. Розумієте, я приїхав сюди, щоби допомогти українцям, а не для того, щоби поплакати чи посумувати за компанію. Я хочу бачити вас, українців, які сміються, рухаються і радіють життю. Це і є основою терапії, бо ж коли людина рухається, тоді вона нормально дихає, концентрується. А від так на її обличчі з’являється усмішка, вона починає відчувати радість.



До прикладу, щоб налагодити стосунки з військовими, я працюю з ними в ігровій формі. Намагаюся зробити так, щоби вони відволіклися від пережитих травм й усміхалися. Я ніколи не розпитую їх про досвід, про те, що з ними трапилося, я не для цього сюди приїхав. Натомість прагну привести до ладу їхні гормони стресу й руху. Терапію з дітками також проводжу в ігровій формі", – каже гість із Франції.



"Після війни психологічної допомоги потребуватимуть усі"

Україна – не перша країна, в якій Ерік Сінке займається волонтерством.

"У часи правління Ніколае Чаушеску я двічі їздив до Румунії. Також практикував у Південній Америці, у Перу. Нашими підопічними були діти з аутизмом та іншими психічними захворюваннями.



На запитання, чи важко порозумітися з місцевими пацієнтами, відповідає: "Я не володію українською, лише знаю кілька слів. Але під час терапії ми спілкуємося не лише мовою, а й рухами, жестами, працюємо в ігровій формі. Крім того, зі мною на заняття ходить місцева лікарка, яка добре володіє англійською і допомагає мені порозумітися з пацієнтами".



"Це дуже класно, те, що він робить для пацієнтів. Причому для всіх – і для діток, і для старших, які відчувають потребу в піклуванні. Серед його пацієнтів – підлітки з родин переселенців. Він розповідав нам про те, що економить максимально гроші, споживає просту їжу, мешкає не в готелі, а тут у нас. Ми виділили йому кімнату. А зекономлені кошти він витрачає на спортивне обладнання, яке віддає сюди, щоби його підопічні могли робити різні вправи, навіть коли його немає. Ми дуже цінуємо підтримку нашого гостя з Франції", – каже лікарка-психіатр Іванна Яремчук, яка допомагає Ерікові з перекладом на англійську.

Про українців француз каже, що вони дуже сміливі.

"Звичайно, війна, яка зараз у вас триває, – це дуже погано. Я сподіваюся, що вона скоро закінчиться. Адже від цього страждають цілі родини, гинуть молоді чоловіки… Після завершення війни в Україну повинні приїхати дуже багато працівників, які надаватимуть психологічну допомогу. Її потребуватимуть і військові, і переселенці, і загалом усі люди, які тривалий час живуть у постійній напрузі. Це буде проблема усієї системи", – вважає Ерік Сінке.



"Ерік привніс у наше життя свято"

Гендиректорка обласної психіатричної лікарні Анжела Левицька захоплено відгукується про французького ерготерапевта.
"Ерік – дуже позитивний, класний, відкритий, щирий, – каже. – Нам із ним дуже пощастило. Він приїхав разом із волонтерами з Франції. Сказав, що володіє навичками ерготерапевта, і хотів би попрацювати з хлопцями. Провів тренінг у формі гри в м’яч на вулиці. Хлопцям це дуже сподобалося. Через деякий час Ерік повернувся і сказав: "Я б хотів кілька тижнів провести у вас. Як ви на це дивитеся?" Я відповіла, що дивлюся на це мегапозитивно. Він додав: "Окрім того, що буду професійно проводити час із військовими, я працював у дитячій психіатричній лікарні. Тож із задоволенням позаймався б з дітьми". Звісно, я погодилася і відповіла: "Супер, Еріку, давайте!" Ерік також пішов у відділення, де перебувають люди похилого віку. І привніс у їхнє життя свято. Періодично він приходить туди, піднімає всіх наших бабусь-дідусів. Вони співають, граються. Люди отримують масу задоволення. Це те, чого нам не вистачає з огляду на постійну авральну зайнятість медперсоналу. А такі люди, як Ерік, полегшують нам життя, створюють свято".



Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та WAN-IFRA в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.



Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber |
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

22:10
"Так несподівано": померла багаторічна завідувачка терапевтичного відділення лікарні на Буковині
22:00
У 4 знаків Зодіаку починається нове життя. Вони відродяться з попелу
21:36
Правила без винятків: 7 речей, які ніколи не варто прати в гарячій воді
21:15
«Раджу всім не вішати носа». Професору ЧНУ Юрію Макару – 90 років, а він досі викладає
ексклюзив
20:59
У Генштабі підтвердили ураження нафтоперекачувальної станції у Краснодарському краї
20:36
Снайпери ліквідували морпіхів РФ, які просувались через річку - відео
20:13
Українська ракета "Трембіта": експерт оцінив, чи зможе вона прорвати ППО Москви
19:58
Що робити, якщо домашній Wi-Fi погано працює: зверніть увагу на деякі предмети
19:38
Трамп погрожує Україні "проблемами" за відмову від угоди з ресурсами
19:16
Герої Буковини: на війні загинув молодий воїн Василь Беслюбняк
18:58
Чому каву п'ють з холодною водою: просте пояснення, що з нею потрібно робити
18:34
ЄС не може погодити 20 мільярдів євро для України
18:11
Українські біатлоністи - восьмі в естафеті ЧС-2025
17:59
Ця консерва - найкращий продукт для здоров’я людей похилого віку: зміцнить серце та кістки
17:40
Як правильно рахувати зарплату: скільки реально отримуємо на руки та чи вигідніше працювати через ФОП
17:20
Україна очікує на нові постачання F-16 цього року, - Зеленський
17:00
Хотів купити інструмент: на Буковині аферисти видурили у чоловіка 56 тисяч
16:40
В Міненерго звернулись до українців: що варто зробити кожному
16:20
В Коордштабі розповіли, хто для РФ в пріоритеті на обмін і чому не видають "азовців"
16:15
Діти в гуртку технічного конструювання створюють пристрої для військових
16:00
Ліквідація наслідків атаки на ЧАЕС триває дев’ятий день: яка ситуація
16:00
Названо найкорисніший десерт, який повинні їсти українці
15:40
Чи готовий Зеленський підписати угоду про корисні копалини: джерело Sky News повідомило деталі
15:20
Трамп провів масштабні кадрові зміни в армії США
15:00
У Чернівцях затримали чоловіка, який розповсюджував наркотики
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм