RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |


Світлана Волох із Донеччини перебралася до Чернівців на початку повномасштабного вторгнення. Тут вона відкрила свою ветеринарну клініку.

Жінка розповідає, що розпочинати бізнес із нуля їй доводиться вже втретє, йдеться в публікації "МБ".



Пані Світлана – родом із Слов’янська, ветеринаркою працює з 2008 року. Там жінка відкривала свою ветеринарну клініку. Та через війну в 2014 році їй довелося відкрити нову клініку в Бахмуті. Там вона придбала приміщення для клініки та зібрала команду лікарів. Планувала навіть розширюватися, та війна знову все зламала. У квітні 2022 року пані Світлана перебралася до Чернівців.

– Свою кар’єру я розпочинала у Слов’янську. Я дуже любила тварин у дитинстві, часто бувала у мами й бабусі на роботі, тому й стала ветеринарним лікарем. У Слов’янську ми відкрили кабінет лікування тварин, отримали ліцензію й працювали. Робили лабораторні дослідження, обслуговували і хірургічних, і травматологічних, і терапевтичних пацієнтів. Через деякий час ми вирішили розвиватися, купили приміщення у центрі Бахмута у 2012 році. Продовжували працювати у Слов’янську і робити ремонт у клініці у Бахмуті, – розповідає жінка.

"Безупинно були обстріли"

Світлана показує фото, як у 2014 році її сім’я ховається від обстрілів у підвалі в Слов’янську та зі сльозами на очах розповідає, як тоді розпочиналася війна.

– Ми спочатку не розуміли, що коїться в нашому місті. А потім ситуація настільки загострилася, що виїхати було практично неможливо. Тому жах війни ми пережили ще у 2014 році. Але все ж таки у нас тоді вийшло виїхати до Києва. Я там пропрацювала у клініці. Згодом Слов’янськ звільнили. Тож ми вирішили повернутися додому. Але коли приїхали, то побачили, що наш кабінет розграбували. Це було великим потрясінням для нас. Адже ми багато років працювали, збирали по-трохи гроші, закуповували обладнання. А в один момент цього всього не стало. Місто українські військові звільнили, але окупанти йшли на інші території Донеччини та окуповували їх. Тому до нас приїхали люди з інших міст, перевозили свій бізнес. І в нас відібрали приміщення. А в Бахмуті ми ще не встигли доробити ремонт, щоб відкрити ветеринарну клініку. Тому 2015 рік був дуже важким для нас. У серпні 2016 році ми змогли відкритися в Бахмуті. Звичайно, починати все спочатку було дуже важко. Але це вже було наше приміщення, і ми знали, що нас ніхто не вижене, – розповідає ветеринарка.



У Бахмуті жінка створила нову клініку, зібрала колектив. Але через повномасштабне вторгнення сім’ї знову довелося все залишати та перебиратися у безпечне місце. Встигли вивезти лише тварин та ліки.

– Більше ми в Бахмут не змогли потрапити: безупинно були обстріли. Ми вже не стали ризикувати. Пізніше, у липні, мій чоловік поїхав туди з волонтерами. Вони потрапили під обстріл, це був перший авіаудар по Бахмуту. Вони встигли взяти лише холодильник і стійки для крапельниць. Більше ми туди не пробували їхати. Деякий час ми пробули у Слов’янську, намагалися обслуговувати клієнтів. Тоді багато закладів, лікарень, магазинів позакривали. Ми сиділи в коридорі, практично цілодобово лунали сирени, – розповідає жінка.

"Нас тут дуже гостинно зустріли"

– Згодом ми вирішили виїхати. З нашого регіону потік машин був просто величезний, цілі колони їхали. Ми розуміли, що ситуація вже не така як у 2014 році, а значно гостріша. Нас обдурили у Дніпрі з орендою житла. В комендантську годину ми разом із сім’єю залишилися на вулиці. Чоловік у магазині випадково познайомився з помічником депутата, тоді нас поселили у школі, яку обладнали для переселенців, – каже пані Світлана.

Подруга Світлани з Києва запропонувала евакуюватися у Чернівці, куди переїхала сама. Волонтери надали у безоплатне користування приміщення у центрі Чернівців, а колеги-лікарі допомогли придбати обладнання. Тож тепер жінка, вже втретє з початку розвиває ветеринарну клініку.

– У квітні ми приїхали в Чернівці. Нас тут дуже гостинно зустріли. Жили ми в будинку, що орендувала наша подруга. Зараз частина родини там і залишилася, а частина винаймає окреме житло. Ми розмістили оголошення у соціальній мережі – так у нас з’явилися перші клієнти. А потім зателефонувала дівчина і запропонувала це приміщення у центрі міста без сплати оренди. Ми дуже здивувалися, як таке можливо. Так почали тут робити косметичний ремонт. З обладнанням нам допомогли небайдужі колеги-лікарі. Крок за кроком зібрали все необхідне для роботи й почали працювати, – розповідає ветеринарна лікарка.



Допомагає пані Світлані в роботі її донька Єлизавета.

Жінка розповідає, що вони планують залишатися у Чернівцях та розвивати свій бізнес тут.

– Наша клініка у Бахмуті розграбована, це нам розповідали волонтери. Бачили на фото, що будинок і салон краси навпроти повністю зруйновані: туди влучила ракета. Нещодавно нашу квартиру в Слов’янську розгромили. Ми плануємо залишатися в Чернівцях та розвивати нашу клініку тут. Маємо вже досить багато клієнтів. Нас тут дуже підтримують, і місто нам дуже сподобалося. Незважаючи ні на що, життя триває, а ми точно переможемо.






Здійснено за підтримки Асоціації "Незалежні регіональні видавці України" в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.



Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Редактор: Аліна Книжник
23-04-2023, 21:17
Коментарів 0 Переглядів 3 333

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.